Skip links

Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi

Sac Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi (Tıraşsız FUE) Nedir?

Tıraşsız saç ekimi, son zamanlarda sık sık tercih edilen bir saç ekimi yöntemidir. Uygulamanın yapılacağı bölgeye göre farklı teknikler uygulanabilen saç ekimi tedavisinde genelde saç tıraşı gerekmektedir. Ancak tıraşsız saç ekimi yönteminde adından da anlaşıldığı gibi tıraşa gerek duyulmamaktadır. Hastalar için oldukça konforlu olan bu teknik özellikle ön çizgi ve şakak bölümlerine daha sık uygulanmaktadır. Tıraşsız saç ekiminde kısmi tıraşlı saç ekimi ve tamamen tıraşsız saç ekimi olmak üzere iki teknik bulunmaktadır.

Tıraşsız Saç Ekimi Teknikleri

Tıraşsız saç ekimi tekniklerini aşağıdaki gibi açıklamak mümkündür.

Kısmi (Bölgesel) Tıraşlı Saç Ekimi: Kısmi tıraşlı saç ekimi tekniği 1000 ve 1500 greft ekimi yapılması durumunda uygulanmaktadır. DHI tekniği ile gerçekleştirilen kısmi tıraşlı saç ekiminde iki kulak arasında kalan bölgedeki saçların kesinlikle uzun olması gerekmektedir. Bu sayede donör bölgenin küçük bir kısmında yapılan tıraş kamufle edilmiş olacaktır.   Tam Tıraşsız Saç Ekimi: Tam tıraşsız saç ekimi tekniği saç ekimi yaptırmak isteyen kadınlar ve tıraş yaptırmak istemeyen erkekler için oldukça ideal bir tekniktir. Saç kökünün alındığı bölgede kesinlikle tıraş uygulaması yapılmaz.

Tıraşsız Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?

Tıraşsız saç ekimi kesinlikle deneyim ve bu alanda uzmanlık gerektiren bir tekniktir. Bu nedenle işlemi uygulayacak olan doktorun iyi seçilmesi gerekmektedir. Kişilerin tıraşsız saç ekimi tekniği için uygun olup olmadığına uzman doktorun karar vermesi çok daha iyi olacaktır. Çünkü kimler tıraşsız saç ekimi için uygundur sorusuna verilebilecek net bir cevap bulunmamaktadır.

Tıraşsız Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

Tıraşsız saç ekiminden sonra kişiler ertesi gün sosyal hayatlarına ve günlük rutin işlerine geri dönebilirler. Tıraşsız saç ekiminden sonra bölgede kabuklanma, kızarıklık ve yaralar meydana gelebilir. Bu yaralar yaklaşık 7 ile 10 gün arasında iyileşecektir. Bölgenin iyileşme süreci kişiden kişiye değişmek ile beraber daha hızlı iyileşebilmesi de söz konusudur. Tıraşsız saç ekiminden sonra ekilen saçlar doğal sürecinde uzar. Aynı 3 ile 6 ay içerisinde yavaş yavaş uzayan saçlar 6 aydan sonra daha da yoğunlaşır.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
Saç ekimi için gelmiştik aldığımız hizmetten dolayı teşekkür ederim işlerinin ehli oldukları belli aynı zamanda güler yüzlü çalışanları oldukları için tavsiye ederim
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
Burası adeta harika SAÇ EKİM olarak çok iyiler ve çalışanlar çok cana yakın güler yüzlü ben saç ekimi yaptırdım ve çok memnun kaldın kesinlikle öneriyorum
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
Burayı tavsiye ederim insalar çok samimi ve iyi kalpliler zaten saç ekimi babama yaptirmistik burda baya memnun kalmisti tavsiye ediyorum
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
Babama saç ekim icin gelmistik yaptiklari hizmetten cok memnun kaldik islerinde basarililar ve hakkini veriyorlar guler yuzlu calisanlariniza da cok tesekkur ederiz
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
geçen gün babama saç ekimi yaptırdık gerçekten çok kaliteli bir yer çok memnun kaldık çalışanlarda çok güler yüzlü ve sempatik her şey için teşekkürler.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
Saç ekimi adına başarılı bir yer.Hem cok etkili sonuç alınıyor hem de çalışanlar çok samimi.kesinlikle tavsiye ediyorum
ÖZEL SESLER
ÖZEL SESLER
2023-01-22
Saç ekimi konusunda harika bir yer olduğunu söyleyebilirim.verilen hizmet,ilgi benim çok hoşuma gitti.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
Çok güzel saç ekimi yapıyorlar çalışanlar çok güler yüzlü ben çok memnun kaldım gitmek isteyenler tereddüt etmeden gidebilirler.