Skip links

Ameliyatsız Estetik

Clostridium Botulinum

Botulinium Toksin Uygulaması

Botulinium toksini, Clostridium Botulinium isimli bakteriden elde edilen bir toksindir. Etki mekanizması uygulandığı bölgede kas ile onu uyaran sinir arasındaki iletişimi geçici olarak bloke etmesidir. Migren tedavisinde de uygulanmaktadır.

Botulinium Toksin Uygulaması Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

  • Kaş arası,
  • Kazayağı,
  • Alın,
  • Dudak üstü,
  • Boyun

bölgelerine uygulama yapılabilir.

Botulinium Toksin Uygulaması Kimlere Uygulanabilir?

Mimik kaslarının hareketleri sonucu yüzünde oluşan dinamik çizgilenmelere sahip bütün hastalara Botulinium toksin uygulanabilir. Uygulama yapılan bölgede cilt kırışıklıkları giderilir ve deri eski gerginliğini kazanmış olur.

Botulinium Toksin Uygulaması Kimlere Uygulanmaz?

Myastenia gravis,Lambert eaton sendromu, multipl skleroz gibi sinir – kas sistemine ait hastalığı olan kişilere, Aminoglikozid grubu antibiyotikler kullananlara, deri enfeksiyonu olan hastalara, Gebelik ve emzirme döneminde olan hastarlara, Yumurta alerjisi olan bireylere uygulama yapılmaz.

Botulinium Toksin Nasıl Uygulanır?

Uygulama krem anestezi ile yapılır. Botulinium toksin uygulaması ağrısızdır ve iz bırakmaz. Uygulanacak bölge kirden arındırıldıktan sonra ince uçlu iğnelerle kas içine küçük dozlarla toksin verilir. Uygulama seansı yaklaşık 15 dakika sürer.

Uygulamanın Etki Süresi Nedir?

Etkisi 4-5 gün itibariyle başlamakta ve 3-6 ay arasında sürmektedir.

Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulama yapıldığı gün öne doğru eğilme, spor, banyo, alkol tüketiminden kaçınılmalıdır. Sıcak, protein yapıda olan toksinin etkisini daha çabuk kaybetmesine yol açabileceği için solaryum, sauna gibi yerlerde bulunulmaması önerilmektedir. Ayrıca uygulama yapılacak kişinin mevcut hastalıkları ve kullanılan ilaçlar da toksin uygulamasının süresini etkileyebilmektedir.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
Saç ekimi için gelmiştik aldığımız hizmetten dolayı teşekkür ederim işlerinin ehli oldukları belli aynı zamanda güler yüzlü çalışanları oldukları için tavsiye ederim
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
Burası adeta harika SAÇ EKİM olarak çok iyiler ve çalışanlar çok cana yakın güler yüzlü ben saç ekimi yaptırdım ve çok memnun kaldın kesinlikle öneriyorum
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
Burayı tavsiye ederim insalar çok samimi ve iyi kalpliler zaten saç ekimi babama yaptirmistik burda baya memnun kalmisti tavsiye ediyorum
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
Babama saç ekim icin gelmistik yaptiklari hizmetten cok memnun kaldik islerinde basarililar ve hakkini veriyorlar guler yuzlu calisanlariniza da cok tesekkur ederiz
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
geçen gün babama saç ekimi yaptırdık gerçekten çok kaliteli bir yer çok memnun kaldık çalışanlarda çok güler yüzlü ve sempatik her şey için teşekkürler.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
Saç ekimi adına başarılı bir yer.Hem cok etkili sonuç alınıyor hem de çalışanlar çok samimi.kesinlikle tavsiye ediyorum
ÖZEL SESLER
ÖZEL SESLER
2023-01-22
Saç ekimi konusunda harika bir yer olduğunu söyleyebilirim.verilen hizmet,ilgi benim çok hoşuma gitti.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
Çok güzel saç ekimi yapıyorlar çalışanlar çok güler yüzlü ben çok memnun kaldım gitmek isteyenler tereddüt etmeden gidebilirler.