Skip links

Non-Surgical Aesthetics

Clostridium Botulinum

Botulinium Toksin Uygulaması

Botulinium toksini, Clostridium Botulinium isimli bakteriden elde edilen bir toksindir. Etki mekanizması uygulandığı bölgede kas ile onu uyaran sinir arasındaki iletişimi geçici olarak bloke etmesidir. Migren tedavisinde de uygulanmaktadır.

Botulinium Toksin Uygulaması Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

  • Kaş arası,
  • Kazayağı,
  • Alın,
  • Dudak üstü,
  • Boyun

bölgelerine uygulama yapılabilir.

Botulinium Toksin Uygulaması Kimlere Uygulanabilir?

Mimik kaslarının hareketleri sonucu yüzünde oluşan dinamik çizgilenmelere sahip bütün hastalara Botulinium toksin uygulanabilir. Uygulama yapılan bölgede cilt kırışıklıkları giderilir ve deri eski gerginliğini kazanmış olur.

Botulinium Toksin Uygulaması Kimlere Uygulanmaz?

Myastenia gravis,Lambert eaton sendromu, multipl skleroz gibi sinir – kas sistemine ait hastalığı olan kişilere, Aminoglikozid grubu antibiyotikler kullananlara, deri enfeksiyonu olan hastalara, Gebelik ve emzirme döneminde olan hastarlara, Yumurta alerjisi olan bireylere uygulama yapılmaz.

Botulinium Toksin Nasıl Uygulanır?

Uygulama krem anestezi ile yapılır. Botulinium toksin uygulaması ağrısızdır ve iz bırakmaz. Uygulanacak bölge kirden arındırıldıktan sonra ince uçlu iğnelerle kas içine küçük dozlarla toksin verilir. Uygulama seansı yaklaşık 15 dakika sürer.

Uygulamanın Etki Süresi Nedir?

Etkisi 4-5 gün itibariyle başlamakta ve 3-6 ay arasında sürmektedir.

Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulama yapıldığı gün öne doğru eğilme, spor, banyo, alkol tüketiminden kaçınılmalıdır. Sıcak, protein yapıda olan toksinin etkisini daha çabuk kaybetmesine yol açabileceği için solaryum, sauna gibi yerlerde bulunulmaması önerilmektedir. Ayrıca uygulama yapılacak kişinin mevcut hastalıkları ve kullanılan ilaçlar da toksin uygulamasının süresini etkileyebilmektedir.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
We came for a hair transplant, thank you for the service we received, it is obvious that they are competent at their job, and I recommend them because they are friendly employees.
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
This place is almost amazing. As SAÇ OCTOBER, they are very good and the employees are very friendly and smiling. I had a hair transplant and you are very satisfied, I definitely recommend it.
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
I recommend this place, the people are very friendly and kind-hearted, we already had my father had a hair transplant, he was very satisfied here, I recommend it.
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
We came to my father for a hair transplant, we were very pleased with the service they provided, they are successful in their job and they give their due, thank you very much to your smiling employees.
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
The other day, my father had a hair transplant. It's a very high quality place. We were very pleased with the staff. Thank you for everything.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
It is a successful place for hair transplantation. Both very effective results are obtained and the employees are very friendly. I definitely recommend it.
SPECIAL SOUNDS
SPECIAL SOUNDS
2023-01-22
I can say that it is a great place for hair transplantation. I liked the service and attention provided.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
They are doing very nice hair transplantation, the staff are very friendly, I am very satisfied, those who want to go can go without hesitation.