Skip links

Non-Surgical Aesthetics

Medical Hand and Foot Care

Medical Hand and Foot Care

İnsan vücudunda ellerimizin ve ayaklarımızın rolü tartışılmazdır. Günlük yaşamda çeşitli sebepler dolayısıyla el ve ayaklarımızın yıpranması haliyle normaldir. Sağlık, fonksiyon ve estetik açıdan el ve ayaklarımızın bakımı oldukça önem taşımaktadır. El ve ayaklar medikal bakımlar ile korunabilir, çeşitli sebeplerle oluşan problemler yine aynı yöntemle tedavi edilir.

Medikal El Bakımı

Ellerimiz en çok dış etkenlere maruz kalan organımızdır. Bu nedenle belli periyotlarla yapılacak özel bakımlara ellerimizin ihtiyacı vardır.

Medikal el bakımı sağlık ve estetik alanında uygulanan özel bir bakımdır. Uygulama başlamadan önce ilk olarak eller steril edilir. Daha sonra ışıklı looplar ile kontrol edilir ve eğer bir probleme rastlanmamışsa uygulamaya başlanır.

Medikal Ayak Bakımı

Bu uygulamanın başlama aşaması da aynı medikal el bakımında olduğu gibidir. Ayrıca ayaklar için geçerli olan topuk çatlamaları için özel temizleme yöntemleri uygulanır. Bu yöntemle sertleşmiş deriler ve nasırlar giderilerek kişiye uygun nemlendiricilerle ayaklar nemlendirilir.

Batık Tırnak Bakımı

Yanlış ayakkabı seçimi batık tırnak oluşumuna sebep olmaktadır. Genelde ayak baş parmağında görülen bu rahatsızlığın tedavisine başlamadan önce hijyenik bir ortam sağlamalıyız. Gerekli hijyen sağlandıktan sonra lokal anestezi uygulanarak batık tırnak tedavisi acısız bir şekilde uygulanır. Ayrıca batığın kök kısmı özel bir aletle törpülenerek  batığın tekrarlanması da önlenmiş olunur.

Deforme Tırnak Bakımı

Deforme tırnak tedavisi tırnağın inceltilmesiyle başlar ve tırnak yatağı kontrol edilir. Bu kontrol sonrasında kişiye uygun tedavi yöntemi uygulanır.

Mantarlı Tırnak Bakımı

Özel törpülerle tırnak üzerindeki mantar oluşumu tamamen temizlenerek tırnak tedaviye hazır hale getirilir. Tırnaktaki mantar ortadan kalkana kadar tedavi süresi devam ettirilerek tırnak mantardan kurtarılır.

Ortez Uygulamaları – Nasır Bakımı

Nasırlı bölge tamamen temizlenir ardından üre içeren özel merhemlerle nasırlı bölgeye masaj yapılarak yumuşatılır. Bu üre içeren özel merhemler sayesinde nasır oluşumunun tekrarlanmasının da önüne geçilmiş olunur.

Çatlak Topuk Bakımı

Çatlayan topukların yumuşatılır ve çatlağın etrafındaki kalın keratin tabaka temizlenerek özel nemlendiricilerle ayak topuğunun yumuşaması sağlanır.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
We came for a hair transplant, thank you for the service we received, it is obvious that they are competent at their job, and I recommend them because they are friendly employees.
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
This place is almost amazing. As SAÇ OCTOBER, they are very good and the employees are very friendly and smiling. I had a hair transplant and you are very satisfied, I definitely recommend it.
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
I recommend this place, the people are very friendly and kind-hearted, we already had my father had a hair transplant, he was very satisfied here, I recommend it.
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
We came to my father for a hair transplant, we were very pleased with the service they provided, they are successful in their job and they give their due, thank you very much to your smiling employees.
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
The other day, my father had a hair transplant. It's a very high quality place. We were very pleased with the staff. Thank you for everything.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
It is a successful place for hair transplantation. Both very effective results are obtained and the employees are very friendly. I definitely recommend it.
SPECIAL SOUNDS
SPECIAL SOUNDS
2023-01-22
I can say that it is a great place for hair transplantation. I liked the service and attention provided.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
They are doing very nice hair transplantation, the staff are very friendly, I am very satisfied, those who want to go can go without hesitation.