Skip links

Nehirurška Estetika

Clostridium Botulinum

Botulinium Toksin Uygulaması

Botulinium toksini, Clostridium Botulinium isimli bakteriden elde edilen bir toksindir. Etki mekanizması uygulandığı bölgede kas ile onu uyaran sinir arasındaki iletişimi geçici olarak bloke etmesidir. Migren tedavisinde de uygulanmaktadır.

Botulinium Toksin Uygulaması Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

  • Kaş arası,
  • Kazayağı,
  • Alın,
  • Dudak üstü,
  • Boyun

bölgelerine uygulama yapılabilir.

Botulinium Toksin Uygulaması Kimlere Uygulanabilir?

Mimik kaslarının hareketleri sonucu yüzünde oluşan dinamik çizgilenmelere sahip bütün hastalara Botulinium toksin uygulanabilir. Uygulama yapılan bölgede cilt kırışıklıkları giderilir ve deri eski gerginliğini kazanmış olur.

Botulinium Toksin Uygulaması Kimlere Uygulanmaz?

Myastenia gravis,Lambert eaton sendromu, multipl skleroz gibi sinir – kas sistemine ait hastalığı olan kişilere, Aminoglikozid grubu antibiyotikler kullananlara, deri enfeksiyonu olan hastalara, Gebelik ve emzirme döneminde olan hastarlara, Yumurta alerjisi olan bireylere uygulama yapılmaz.

Botulinium Toksin Nasıl Uygulanır?

Uygulama krem anestezi ile yapılır. Botulinium toksin uygulaması ağrısızdır ve iz bırakmaz. Uygulanacak bölge kirden arındırıldıktan sonra ince uçlu iğnelerle kas içine küçük dozlarla toksin verilir. Uygulama seansı yaklaşık 15 dakika sürer.

Uygulamanın Etki Süresi Nedir?

Etkisi 4-5 gün itibariyle başlamakta ve 3-6 ay arasında sürmektedir.

Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulama yapıldığı gün öne doğru eğilme, spor, banyo, alkol tüketiminden kaçınılmalıdır. Sıcak, protein yapıda olan toksinin etkisini daha çabuk kaybetmesine yol açabileceği için solaryum, sauna gibi yerlerde bulunulmaması önerilmektedir. Ayrıca uygulama yapılacak kişinin mevcut hastalıkları ve kullanılan ilaçlar da toksin uygulamasının süresini etkileyebilmektedir.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
Došli smo na transplantaciju kose, hvala na pruženoj usluzi, vidi se da su kompetentni za svoj posao, a preporučujem ih jer su ljubazni zaposlenici.
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
Ovo mjesto je kao divna transplantacija kose, jako su dobri i osoblje je jako ljubazno i ​​nasmijano, transplantirala sam kosu i jako ste zadovoljni, svakako preporučujem.
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
Preporučujem ovo mjesto, ljudi su vrlo ljubazni i ljubazni, već smo imali mog oca na transplantaciji kose, bio je jako zadovoljan ovdje, preporučujem.
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
Došli smo kod mog oca na transplantaciju kose, bili smo prezadovoljni uslugom koju su pružili, uspješni su u svom poslu i odaju svoj zasluga, hvala puno vašim nasmejanim zaposlenima.
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
Moj otac je pre neki dan bio na transplantaciji kose.Vrlo kvalitetno mesto.Bili smo prezadovoljni osobljem.Hvala na svemu.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
Uspešno mesto za transplantaciju kose.Postižu se i veoma efektni rezultati i veoma ljubazni zaposleni.Svakako preporučujem.
ÖZEL SESLER
ÖZEL SESLER
2023-01-22
Mogu reći da je odlično mjesto za transplantaciju kose, svidjela mi se usluga i pažnja.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
Rade jako lijepu transplantaciju kose, osoblje je jako ljubazno, jako sam zadovoljan, oni koji zele mogu bez oklijevanja.