Skip links

Nehirurška Estetika

Thulium Laserski Tretman Mrlja

Thulium Laserski Tretman Mrlja

Leke Tedavisinde güncel lazer teknolojisi olan Thulium (Lavieen) lazer, fraksiyonel bir lazerdir. Yıllar önce ilk kez prostata çözüm olarak kullanılmaya başlanmıştır. Zaman ile Malezma tedavilerinde denenerek işlemlere başlanmıştır.
Bu yöntem yoğunlukla:
BB lazertülyum lazerlavieen lazerbaby face lazer, akıllı lazer olarak da bilinir.

Thulium Lazer (Lavieen) Hangi Tedavilerde Kullanılmaktadır?

  • Leke Tedavisi
  • Pigment tedavisi
  • Cilt tonu (beyazlaştırma)
  • Epidermal melazma
  • Yaşlılık noktaları/lekeleri
  • Dermal yeniden yapılanma
  • Kırışıklıklar
  • Sıkılaştırma – Lifting
  • Geniş gözenekler – Çiller

Thulium lazer ciltte birçok seçenek ile kullanılmaktadır, özellikle leke konusunda etkenlik sağlamaktadır;

güneş lekeleri,yaşlılık lekeleri, vb. lekelerde başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bayanlarda sıkça görülen ve tedavisi bir hayli zorlu olan, melazma olarakda isimlendirilen; ciltte düzensiz şekillerde ve farklı renk değişimleri koyulmaları açılmaları gibi oluşabilen lekelerde yoğun şekilde thulium lazer uygulaması yapılmaktadır. Thulium Lazer leke tedavileri dışında, yara izlerini iyileştirme, cilt sıkılaştırma tedavisi, sivilce izlerinden kurtulma vede ince kırışıklıkların çözümündede uygulanabilmektedir.

Thulium Lazerin Nasıl Çalışır ve Leke Tedavisi Yapar?

Leke tedavisinde Thulium lazer üst deri ile alt deri arasında kalan kesişme alanına etki etmektedir. Makrofaj ismi verilen melanositleri hedef almaktadır, uygulanan kısımlarda mikro hasarlanmalara sebep olur, oluşan bu hasarlanmalar deri tarafından tekrar tamir edilir ve cilt ilk günkü yeniliğine kavuşmuş olur.

Thulium Lazer Avantajları Nelerdir?

20 Dakikalık seanslarda hızlı uygulama ile ileri dönük iyileşme sağlanabilmektedir. Thulium lazer uygulamaları diğer lazer sistemlerine göre daha az riske sahiptir. Az seans ile ileri seviyede iyileşme sonuçları ve çok daha pratik uygulama.

Thulium Lazer Uygulaması ve Tedavi Süreci Nasıl Olur ?

Bir özelliği daha ciltte aydınlatma olduğu için BB lazer olarak da anılmaktadır. Thulium lazer kolayca uygulanabilmektedir ve Lazer işleminden önce lokal anestezi kremleri uygulandığı için hasta işlem sırasında konforlu şekilde süreci tamamlama halindedir. Lazer Uygulaması esnasında bir miktar ağrı ve hafif yanma hissi normaldir, bu durum en geç bir saate kadar kaybolmaktadır. Hızla kişi sosyal yaşamına dönebilmektedir.

Leke tedavisi sonrası işlem akabinde uygulama alanında ufak noktalar olarak kabukçuklar meydana gelir, bu kabukların koparılmaması önemle tavsiye edilir. Aşağı yukarı 7 gün, 10 gün içinde bu kabukçuklar vücuttan kendiliğinden düşmektedir ve cilt kabukçukları artık yerini tamir edilen aydınlık bir deriye bırakır cilt yenilemesi sağlanır.

Thulium Lazer Uygulama Etkisi Ne Zaman Görülür?

Leke tedavi uygulamasının ilk etkileri bir hafta ile görülmeye başlanır ve cilt yenilenme süreci sonraki dönemlerde aylarca devam etmektedir.

Thulium Lazer Kaç Seans Uygulanmalı ?

Seans sayısı kişinin durumuna göre değerlendirilmekle birlikte, ağırlıkla leke tedavisinde belirli vakalarda ilk seansta dahi çok güzel sonuçlar vermektedir. Hasta durumuna göre işlem yapılacak alanın ihtiyacına göre 3 seans şeklinde işlem uygulanır ve işlemlerde olduğu gibi bu tedavide de sonraki dönemlerde tekrarlayan seanslara gerek duyabilir unutulmamalıdır ki leke tedavisi lekenin durumuna göre değerlendirilecek bir süreçtir.

İşlem Sonrasında Hasta Nelere Dikkat Etmelidir ?

Her işlemde olduğu gibi hasta işlem sonrası belli kurallara dikkat etmesi önemlidir. İlk olarak ciltte oluşan kabukçukların kesinlikle koparılmaması önemlidir. Ayrıca cildi tahriş edebilecek işlemlerden kaçınılmalıdır, ovalama yapılmamalıdır.

Thulium lazer işleminde hastadan  hastaya göre farklı sonuçlar alınabilmektedir. Bazı cilt tiplerinde ve lekelerinde sonuçlar çok hızlı alınabilirken bazı cilt lekelerinde ise kısmi azalma gözlemlenebilmektedir.


SIK SORULAN SORULAR

Thulium Lazer Ağrılı / Acılı Bir Tedavi midir? Yan Etkisi Var mıdır?

Uygulama öncesinde anestezik krem kullanılır, bu yüzden herhangi bir ağrı ya  da acı hissedilmez. İşlem sonrasında 1 – 2 saatlik kızarıklık sonrasında kabuklanma meydana gelir. Ortaya çıkan tüm etkiler yaklaşık 1 hafta sonunda azalarak ortadan kalkar.

Thulium Lazer Kalıcı mıdır? Tedavi Sonrası Lekelerin Nüksetme İhtimali Var mıdır?

Thulium lazer ile tedavi lekelerde kalıcı sonuçlar verir. Fakat cilt hassasiyeti olan kişilerin mutlaka güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunması gerekir. Bu yüzden güneş kremi kullanmaları önerilir.

Thulium Lazer ile Leke Tedavisi Hangi Mevsimde Uygulanır?

Diğer lazer uygulamalarında olduğu gibi thulium lazer uygulamasında da güneşten korunmak önemli bir noktadır. Güneşten korunmanın önemi büyük olduğu için bu tarz lazer uygulamalarının sonbahar kış sezonunda yapılması önerilir.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
Došli smo na transplantaciju kose, hvala na pruženoj usluzi, vidi se da su kompetentni za svoj posao, a preporučujem ih jer su ljubazni zaposlenici.
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
Ovo mjesto je kao divna transplantacija kose, jako su dobri i osoblje je jako ljubazno i ​​nasmijano, transplantirala sam kosu i jako ste zadovoljni, svakako preporučujem.
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
Preporučujem ovo mjesto, ljudi su vrlo ljubazni i ljubazni, već smo imali mog oca na transplantaciji kose, bio je jako zadovoljan ovdje, preporučujem.
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
Došli smo kod mog oca na transplantaciju kose, bili smo prezadovoljni uslugom koju su pružili, uspješni su u svom poslu i odaju svoj zasluga, hvala puno vašim nasmejanim zaposlenima.
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
Moj otac je pre neki dan bio na transplantaciji kose.Vrlo kvalitetno mesto.Bili smo prezadovoljni osobljem.Hvala na svemu.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
Uspešno mesto za transplantaciju kose.Postižu se i veoma efektni rezultati i veoma ljubazni zaposleni.Svakako preporučujem.
ÖZEL SESLER
ÖZEL SESLER
2023-01-22
Mogu reći da je odlično mjesto za transplantaciju kose, svidjela mi se usluga i pažnja.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
Rade jako lijepu transplantaciju kose, osoblje je jako ljubazno, jako sam zadovoljan, oni koji zele mogu bez oklijevanja.