Skip links

Nehirurška Estetika

Lipoliza i Mezoterapija Celulita

Lipoliz Tedavisi Nedir?

Lipoliz, bölgesel yağlanma ve selülit olan bölgelere yağ dokusunu parçalayarak idrar yoluyla atılmasını sağlayan etken maddelerin enjeksiyon yoluyla uygulandığı tedavi yöntemidir. Bu işlemle yağ dokusunun içinde oluşan fibröz bantlar parçalanmakta, mikro dolaşım düzenlenmekte böylelikle portakal kabuğu görünümü giderilip cilt kalitesi artmaktadır.

Selülit Nedenleri Nelerdir?

 • Genetik faktörler,
 • Hormon bozuklukları,
 • Dolaşım bozuklukları,
 • Bağ doku zayıflığı,
 • Yanlış beslenme ( aşırı yağlı, yüksek karbonhidrat değerli yiyecekler, aşırı şekerli ve kafeinli içecekler ile alkol tüketimi ),
 • Hareketsizlik,
 • Ergenlik dönemindeki hızlı yağ doku depolanması ve gebelik

gibi nedenler selülit oluşmasına yol açar.

Selülit Mezoterapisi Kaç Seans Sürer?

İşlem 1-2 hafta aralarla en az 6 seans olarak uygulanmaktadır. Selülitin derecesine göre alınan yanıt değişkenlik gösterebilmektedir. İşlem sonrası bölgesel hassasiyet ya da morluk olabilir.

Eşlik edebilecek metabolik hastalıklara (şeker hastalığı, tiroid hastalıkları, kolesterol yüksekliği vb) yönelik de araştırma yapılmaktadır. Yaşam standardının değiştirilmesi, örneğin düzenli spor (yürüyüş, yüzme veya bisiklet), bol su tüketimi, karbonhidratlı ya da yağlı gıdaların tüketilmemesi işlem başarısını arttırmaktadır.

Lipolizin Yan Etkileri Var Mıdır?

Enjeksiyon ile uygulanan bir işlem olduğundan işlem sonrasında nadiren de olsa morarma, kızarıklık ve şişlikler oluşabilir. Bunların tamamı tedavi gerektirmeden iyileşme sağlar.

Mezoterapide kullanılan ürünler yüksek teknolojiyle üretilmiş alerjen içermeyen ilaçlar olduğundan yan etki riski oldukça düşüktür.

Lipoliz Kimlere Uygulanmaz?

 • Kalp yetmezliği bulunan kişilere
 • Diyabet hastalarına
 • Karaciğer ve böbrek rahatsızlığı bulunan kişilere
 • Hamilelik / emzirme dönemindeki kadınlara
 • Antikuagülan tedavisi gören hastalara

lipoliz uygulaması yapılmamaktadır.

Ayrıca obez hastalarına uygulanan bir tedavi şekli değildir. Lipoliz, sadece bölgesel yağlanma tedavilerinde uygulanan bir yöntemdir.

Tedavi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yağların karaciğer yoluyla parçalanması sebebiyle, tedavi ve iyileşme sürecinde alkol alınmamalıdır. Lipoliz tedavisi süresince güneş banyosu ve solaryumdan kaçınılmalıdır. Tedavi sonunda ciltteki hassasiyet ve morluklar iyileştikten sonra hastanın güneşlenmesinde bir sakınca yoktur.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
Došli smo na transplantaciju kose, hvala na pruženoj usluzi, vidi se da su kompetentni za svoj posao, a preporučujem ih jer su ljubazni zaposlenici.
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
Ovo mjesto je kao divna transplantacija kose, jako su dobri i osoblje je jako ljubazno i ​​nasmijano, transplantirala sam kosu i jako ste zadovoljni, svakako preporučujem.
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
Preporučujem ovo mjesto, ljudi su vrlo ljubazni i ljubazni, već smo imali mog oca na transplantaciji kose, bio je jako zadovoljan ovdje, preporučujem.
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
Došli smo kod mog oca na transplantaciju kose, bili smo prezadovoljni uslugom koju su pružili, uspješni su u svom poslu i odaju svoj zasluga, hvala puno vašim nasmejanim zaposlenima.
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
Moj otac je pre neki dan bio na transplantaciji kose.Vrlo kvalitetno mesto.Bili smo prezadovoljni osobljem.Hvala na svemu.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
Uspešno mesto za transplantaciju kose.Postižu se i veoma efektni rezultati i veoma ljubazni zaposleni.Svakako preporučujem.
ÖZEL SESLER
ÖZEL SESLER
2023-01-22
Mogu reći da je odlično mjesto za transplantaciju kose, svidjela mi se usluga i pažnja.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
Rade jako lijepu transplantaciju kose, osoblje je jako ljubazno, jako sam zadovoljan, oni koji zele mogu bez oklijevanja.