Skip links

Ameliyatsız Estetik

Lipoliz ve Selülit Mezoterapisi

Lipoliz Tedavisi Nedir?

Lipoliz, bölgesel yağlanma ve selülit olan bölgelere yağ dokusunu parçalayarak idrar yoluyla atılmasını sağlayan etken maddelerin enjeksiyon yoluyla uygulandığı tedavi yöntemidir. Bu işlemle yağ dokusunun içinde oluşan fibröz bantlar parçalanmakta, mikro dolaşım düzenlenmekte böylelikle portakal kabuğu görünümü giderilip cilt kalitesi artmaktadır.

Selülit Nedenleri Nelerdir?

 • Genetik faktörler,
 • Hormon bozuklukları,
 • Dolaşım bozuklukları,
 • Bağ doku zayıflığı,
 • Yanlış beslenme ( aşırı yağlı, yüksek karbonhidrat değerli yiyecekler, aşırı şekerli ve kafeinli içecekler ile alkol tüketimi ),
 • Hareketsizlik,
 • Ergenlik dönemindeki hızlı yağ doku depolanması ve gebelik

gibi nedenler selülit oluşmasına yol açar.

Selülit Mezoterapisi Kaç Seans Sürer?

İşlem 1-2 hafta aralarla en az 6 seans olarak uygulanmaktadır. Selülitin derecesine göre alınan yanıt değişkenlik gösterebilmektedir. İşlem sonrası bölgesel hassasiyet ya da morluk olabilir.

Eşlik edebilecek metabolik hastalıklara (şeker hastalığı, tiroid hastalıkları, kolesterol yüksekliği vb) yönelik de araştırma yapılmaktadır. Yaşam standardının değiştirilmesi, örneğin düzenli spor (yürüyüş, yüzme veya bisiklet), bol su tüketimi, karbonhidratlı ya da yağlı gıdaların tüketilmemesi işlem başarısını arttırmaktadır.

Lipolizin Yan Etkileri Var Mıdır?

Enjeksiyon ile uygulanan bir işlem olduğundan işlem sonrasında nadiren de olsa morarma, kızarıklık ve şişlikler oluşabilir. Bunların tamamı tedavi gerektirmeden iyileşme sağlar.

Mezoterapide kullanılan ürünler yüksek teknolojiyle üretilmiş alerjen içermeyen ilaçlar olduğundan yan etki riski oldukça düşüktür.

Lipoliz Kimlere Uygulanmaz?

 • Kalp yetmezliği bulunan kişilere
 • Diyabet hastalarına
 • Karaciğer ve böbrek rahatsızlığı bulunan kişilere
 • Hamilelik / emzirme dönemindeki kadınlara
 • Antikuagülan tedavisi gören hastalara

lipoliz uygulaması yapılmamaktadır.

Ayrıca obez hastalarına uygulanan bir tedavi şekli değildir. Lipoliz, sadece bölgesel yağlanma tedavilerinde uygulanan bir yöntemdir.

Tedavi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yağların karaciğer yoluyla parçalanması sebebiyle, tedavi ve iyileşme sürecinde alkol alınmamalıdır. Lipoliz tedavisi süresince güneş banyosu ve solaryumdan kaçınılmalıdır. Tedavi sonunda ciltteki hassasiyet ve morluklar iyileştikten sonra hastanın güneşlenmesinde bir sakınca yoktur.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
Saç ekimi için gelmiştik aldığımız hizmetten dolayı teşekkür ederim işlerinin ehli oldukları belli aynı zamanda güler yüzlü çalışanları oldukları için tavsiye ederim
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
Burası adeta harika SAÇ EKİM olarak çok iyiler ve çalışanlar çok cana yakın güler yüzlü ben saç ekimi yaptırdım ve çok memnun kaldın kesinlikle öneriyorum
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
Burayı tavsiye ederim insalar çok samimi ve iyi kalpliler zaten saç ekimi babama yaptirmistik burda baya memnun kalmisti tavsiye ediyorum
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
Babama saç ekim icin gelmistik yaptiklari hizmetten cok memnun kaldik islerinde basarililar ve hakkini veriyorlar guler yuzlu calisanlariniza da cok tesekkur ederiz
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
geçen gün babama saç ekimi yaptırdık gerçekten çok kaliteli bir yer çok memnun kaldık çalışanlarda çok güler yüzlü ve sempatik her şey için teşekkürler.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
Saç ekimi adına başarılı bir yer.Hem cok etkili sonuç alınıyor hem de çalışanlar çok samimi.kesinlikle tavsiye ediyorum
ÖZEL SESLER
ÖZEL SESLER
2023-01-22
Saç ekimi konusunda harika bir yer olduğunu söyleyebilirim.verilen hizmet,ilgi benim çok hoşuma gitti.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
Çok güzel saç ekimi yapıyorlar çalışanlar çok güler yüzlü ben çok memnun kaldım gitmek isteyenler tereddüt etmeden gidebilirler.