Skip links

Saç Ekimi

TDF Saç Ekimi

TDF Sac Ekimi

TDF ( Two Days Fue ) Yöntemi ile Saç Ekimi Nedir?

Saç ekiminde kullanılan güncel teknolojilerden birisi TDF saç ekimi, yani Two Days Fue yöntemidir. Bu yöntemle saç açıklığı fazla olan kişilere iki gün art arda, eki seans süren ekim işlemi gerçekleştirilir. diğer yöntemler gibi işlemler arasında aylarca beklemeye gerek yoktur. Saçın ön ve arka kısımlarının komple açık olduğu durumlarda TDF saç ekimi başarıyla uygulanabilir.

Yoğun iş yaşamından dolayı saç ektirme fırsatı sınırlı olanlar, saç ekimi sonrası kısa sürede iş hayatına geri dönmeyi tercih edenler son dönemde fazlaca bu yöntemi tercih etmektedir.

Saç ekiminde kullanılan en güncel yöntemlerden biri de TDF Saç Ekimi olmaktadır. TDF yönteminde temel prensip, saç açıklığı fazla olan erkeklere, iki gün arka arkaya iki seans saç ekimi yapılır. Two Days Fue kelimelerinin baş harflerinden oluşmakta olup saç ekiminin iki seans arka arkaya yapılmasından dolayı bu ismi almıştır. Normal şartlarda saç ekimlerinde iki seans arası bekleme süresi 6 – 8 ay olurken TDF saç ekiminde böyle bir bekleme süresi bulunmaz.  

Lokal anestezi altında uygulanan işlem, birçok avantajın yanı sıra bazı dezavantajları da beraberinde getirebiliyor. Ancak özellikle erkeklerin sıkça yaşamış olduğu saç dökülmesi sorununa kalıcı çözüm sunması açısından son yıllarda en sık kullanılan saç ekim uygulamalarından biridir. TDF saç ekimi nasıl yapılır? araştırması yapanlar için öncelikle donör alanlarının sağ ve sol olarak ikiye ayrıldığını belirtmeliyiz. Ayrılan bu alanlarda sağ bölgede işleme başlanır ve ilk seansta donör bölgeden alınan saç kökleri, saçsız bölgeye nakledilir. Kalan açıklıkta ise köklerin yerleştirileceği kanallar açılır ve ikinci seansta bu kanallara da saç ekimi yapılarak uygulama tamamlanır.

TDF Yöntemi ile Saç Ekimi Nasıl Yapılır

TDF saç ekimi lokal anestezi altında uygulanır. Saç ekiminde öncelikle donör alanı sağ ve sol olmak üzere ikiye bölünür. Sağ bölgede yer alan saç telleri alınıp saçsız bölgenin ilk yarısına transfer edilir. Kalan açık alan içinse saçların yerleştirileceği kanallar açılır. Bu sayede işlemlerin yarısı ilk gün tamamlanır. İkinci gün ise donör alanının diğer tarafına sol bölgeden saç kökleri alınarak önceki gün açılmış kanallara ekimi yapılır. Diğer yöntemlerle TDF yönteminin karşılaştırması şöyle yapılabilir:

  • Diğer yöntemlerde bir günde yaklaşık 4000-4300 kök ekimi gerçekleştirilir. Bir kökte ortalama 2,7 tel bulunduğu kabul edilirse günde 10-11 bin saç teli ekimi yapılmış olur. Ön, arka ve orta saç bölgeleri komple açık ise bir günlük ekimle istenen yoğunluğa erişilemeyebilir. Bu şekilde fazla açıklığı olan kişilerde iki yıllık ekim süreci sonunda istenen oranda saça sahip olunur.
  • TDF saç ekiminde ilk gün 2500-3000 kök alınarak öne transfer edilir. İkinci gün tepe bölgesine ekleme yapılır ve iki gün sonunda 6000-6500 kök ekimi gerçekleştirilebilir. Böylece iki günde hastanın ön, orta ve arka saç bölgesinin tamamına saç ekimi yapılır. İki yıl yerine iki günde saç ekimi yapılmış olur.

TDF Bütün Saç Tipine Şekillerine Uygulanabilir mi?

Tedavi Ne Kadar Zamanda Başarıya Ulaşır?

Ön bölge ekimlerinde ortalama 6-8 ayda ekilen saçın yüzde 65-70’i çıkar. Ön bölgedeki ekimin en son noktası bir yıl sonra görülür. Tepe bölgesinde kılcal damarlarla daha çok beslenme sağlandığı için burada büyüme biraz daha yavaş olur. Bu bölgede 8 ila 10 ay sonunda tedaviyi tam başarıya ulaşır.

Özellikle orta yaş döneminde sıkça karşılaşılan saç dökülmesi sonucu oluşmuş açıklıklar, erkekler için istenmeyen bir durumdur. Orantısız oluşan saç açıklıkları ile özgüven düşüklüğü yaşanabilir. Bu tarz durumlarda TDF, tercih edilen bir saç ekim yöntemi olup uygulama kalitesi ve başarı oranı ile öne çıkıyor. Son yıllarda sıklıkla kullanılması, uygulama hakkında yapılan araştırmaları artırmıştır. Hastalar özellikle TDF saç ekimi yönteminde iyileşme süreci hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Yoğun çalışma temposu içerisinde olan erkekler için günlük yaşam hızlı bir dönüş yapmak genellikle ilk beklentidir. 

TDF yönteminde ekim yapılacak alana uygulanan ACell + PRP Tedavisi ile iyileşme süreci kısaltılmaktadır. Hızlı bir iyileşme süreci sağlanmakta olup aynı zamanda acısız ve ağrısız bir süreç geçirilmektedir. Bu yönüyle hasta beklentisi en iyi şekilde karşılanırken işlem sonrası konfor en üst düzeyde tutulmaktadır.

Saç Ekimi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi operasyonunda sonra dikkat edilmesi gerekenleri aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür.

Saçın Yıkanması

Saç yıkama işleminin operasyondan sonraki 3.günde yapılmasında fayda vardır. Saç ekimi sonrasında saçı yıkarken özel losyon ve şampuanların kullanılması gerekmektedir. Saç derisi özel losyon ile yumuşatıldıktan sonra şampuan ile hafifçe masaj yaparak saçın temizlenmesi gerekmektedir. 3.günden sonraki 8 gün boyunca her gün saçların bahsedildiği şekilde yıkanması gerekmektedir.

Güneş

Saç ekimi operasyonundan sonra saçlar tamamen uzayana ve sağlıklı bir görünüm elde edene kadar güneşe maruz kalınmaması gerekmektedir.

Kontroller

Saç ekiminden sonraki 2. ve 10. gün kontrole gidilmesi gerekmektedir. 8 yıkamadan sonra kızarıklıkların %80’e varan bir oranda azalmış olması gerekmektedir.

Saç Dökülmeleri

Saç ekiminden sonraki 3.haftadan itibaren az da olsa dökülme meydana gelebilmektedir. Meydana gelen saç dökülmeleri operasyonun başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini gösterir.

TDF Saç Ekiminin Avantajları

Son yıllarda saç ekimi yöntemlerine olan talep her geçen gün artıyor. Genetik faktörler başta olmak üzere çeşitli sebeplerle saç dökülmesi sorunu yaşayan erkekler için TDF saç ekimi, başarılı bir çözüm olarak sunulabilir. Uygulama sıklığı, başarı oranı ve uygulama kolaylığı gibi birçok etken, TDF saç ekiminin sıklıkla tercih edilen bir yöntem olmasını sağlamıştır. Bununla birlikte daha detaylı ele alınacak olursa TDF saç ekimi avantajları arasında;

  • Saç ekim işlemlerinde seans aralığı 6 – 8 ay arasında değişiklik gösterirken TDF yönteminde gerçekleştirilen iki seans arka arkaya iki gün içerisinde yapılmaktadır.
  • İki seansta toplamda 5 – 8 bin arası kök transferi yapılarak saç ekimi gerçekleştirilebiliyor.
  • Her saç tipinde uygulanabilen bir işlem olup avuç içi olarak tabir edilen saç açıklıklarında dahi başarılı sonuçlar vermektedir.
  • Operasyon yapılacak alana uygulanan PRP tedavisi sayesinde hızlı ve konforlu bir iyileşme süreci sağlanır.

TDF Saç Ekimini Dezavantajları 

Birçok avantajı ile öne çıkan TDF saç ekimi aynı zamanda belli noktalarda sınırlara sahiptir. Elbette bu sınırlar, saç ekimi işlemlerinde genel olup TDF uygulaması tercihini etkileyecek düzeyde değildir. Ancak her noktasıyla ele alınması gereken TDF saç ekimi dezavantajları daha detaylı incelendiğinde;

  • Saç üzerinde genellikle ön, arka ve üst bölgesinde yer alan komple açıklıklarda başarıya ulaşılmaktadır.
  • Saç ekimi işlemi sonrasında etkili bir sonucun gözlemlenebilmesi için 10 – 12 ay süre gerekebilmektedir.

TDF Saç Ekimi Güvenilir Mi ? 

TDF saç ekimi, profesyonel olarak uygulandığında son derece güvenilir bir işlemdir. Başarı oranı oldukça yüksek olmakla birlikte sorunsuz bir işlem ve tedavi sonrası süreç için hizmet alacağınız adresin güvenilirliğinden emin olmanız önemlidir.

TDF Saç Ekimi Acıtır  Mı ? 

Hastalar tarafından cevabı en çok merak edilen bir diğer soru TDF saç ekimi acıtır mı? oluyor. Lokal anestezi yani bölgesel anestezi uygulanarak yapılan işlemlerde herhangi bir ağrı ya da acı hissetmeniz söz konusu değildir. Buna ek olarak işlem sırasında uygulanan PRP tedavisi sayesinde uygulama sonrası hasta acısız ve ağrısız olarak günlük yaşamına hızlı bir şekilde dönebilir.

TDF Saç Ekimi Ne Kadar  Sürer  ?

İki gün arka arkaya yapılan iki seans sonrası TDF saç ekim işlemi tamamlanmaktadır. Bu işlemin süresi net olmamakla birlikte toplamda ortalama 6 – 8 saat aralığındadır. İlk gün yapılan işlemler ile uygulamanın 3’te 2’si tamamlanırken 3’te 1’lik kısmı ikinci seansta tamamlanarak işlem sonlandırılır.

 

 

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
Saç ekimi için gelmiştik aldığımız hizmetten dolayı teşekkür ederim işlerinin ehli oldukları belli aynı zamanda güler yüzlü çalışanları oldukları için tavsiye ederim
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
Burası adeta harika SAÇ EKİM olarak çok iyiler ve çalışanlar çok cana yakın güler yüzlü ben saç ekimi yaptırdım ve çok memnun kaldın kesinlikle öneriyorum
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
Burayı tavsiye ederim insalar çok samimi ve iyi kalpliler zaten saç ekimi babama yaptirmistik burda baya memnun kalmisti tavsiye ediyorum
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
Babama saç ekim icin gelmistik yaptiklari hizmetten cok memnun kaldik islerinde basarililar ve hakkini veriyorlar guler yuzlu calisanlariniza da cok tesekkur ederiz
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
geçen gün babama saç ekimi yaptırdık gerçekten çok kaliteli bir yer çok memnun kaldık çalışanlarda çok güler yüzlü ve sempatik her şey için teşekkürler.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
Saç ekimi adına başarılı bir yer.Hem cok etkili sonuç alınıyor hem de çalışanlar çok samimi.kesinlikle tavsiye ediyorum
ÖZEL SESLER
ÖZEL SESLER
2023-01-22
Saç ekimi konusunda harika bir yer olduğunu söyleyebilirim.verilen hizmet,ilgi benim çok hoşuma gitti.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
Çok güzel saç ekimi yapıyorlar çalışanlar çok güler yüzlü ben çok memnun kaldım gitmek isteyenler tereddüt etmeden gidebilirler.