Skip links

Ameliyatsız Estetik

Fibrocell Otolog Fibroblast Tedavisi

Fibrocell Otolog Fibroblast Tedavisi

Fibrocell Otolog Fibroplast tedavisi, diğer bir deyişle kök hücre tedavisi, hastanın kendi doku ve hücrelerinden elde edilen, kollajen sentezi yapan fibroplast hücrelerin elde edilip çoğaltılma işlemi sonucunda tekrar hastaya verilerek uygulanan bir tedavi yöntemidir. Kök hücre, tüm hücrelerin öncü hücresi olup kendini yenileyebilme ve diğer hücrelere dönüşebilme özelliklerine sahip hücredir.

Kollajen yapı ne kadar fazla olursa, cildimiz o kadar genç, sıkı ve canlı olacaktır. Cildimizin genç ve güzel olmasını sağlayan yapı taşı kollajendir. fibrocell otolog fibroblast tedavisi, hastanın kendi hücrelerinden elde edilen, bir ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemidir. Kozmetik Dermatoloji ve estetik cerrahi alanında oldukça yaygın bir yöntem olmuştur.

Fibrocell Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Kişinin kulak arkasındaki deriden 3 mm’lik bir biyopsi alınır. Bu parça steril şartlarda ve soğuk zincirle özel laboratuvar ortamına gönderilir. Yaklaşık 1 ay içerisinde kişinin kollajen ve elastin üreten fibroblast dediğimiz hücreleri çoğaltılarak yine soğuk zincirle hekime ulaştırılır. Gönderilmiş olan solüsyon mezoterapi yoluyla ciltteki problemli olan bölgelere uygulanır.

Uygulama Kaç Seans Yapılır?

Uygulama, 2  -3 hafta aralıklarla 3 seans uygulanmaktadır.

Fibrocell Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

  • Kök hücre,
  • Yüz yenileme ve gençleştirme (Facial Rejuvenation),
  • Kırışıklıkların tedavisinde,
  • Sivilce veya suçiçeği gibi rahatsızlıklar sonrası oluşan çukurların doldurulmasında,
  • Yanık, geçirilmiş cerrahi ya da travmaya bağlı oyukluk ve izlerin tedavisinde,
  • Saç dökülmesi tedavisinde,
  • Kapanmayan kronik yaraların tedavisinde

kullanılmaktadır.

Kök Hücre Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  • Uygulamanın en büyük avantajı kişinin kendi hücreleri olduğu için hiçbir alerjik reaksiyon oluşturma riski yoktur. Cildin geleceği için yapılmış bir yatırım olarak düşünülmelidir.
  • Hayvansal materyaller içermemektedir.
  • Diğer yöntemlere göre daha kalıcıdır.

Uygulamanın Etkisi Ne Zaman Görülür?

Hastaya yapılan tedavinin hangi amaçla yapıldığına bağlı olarak değişmekle birlikte, genellikle 2.uygulamadan sonra etkisi görülmeye başlanır.

Fibrocell Kalıcı mıdır?

Uygulama 3-5 sene kadar kalıcı olmakta ve kollajen üretimi devam etmektedir.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
Saç ekimi için gelmiştik aldığımız hizmetten dolayı teşekkür ederim işlerinin ehli oldukları belli aynı zamanda güler yüzlü çalışanları oldukları için tavsiye ederim
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
Burası adeta harika SAÇ EKİM olarak çok iyiler ve çalışanlar çok cana yakın güler yüzlü ben saç ekimi yaptırdım ve çok memnun kaldın kesinlikle öneriyorum
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
Burayı tavsiye ederim insalar çok samimi ve iyi kalpliler zaten saç ekimi babama yaptirmistik burda baya memnun kalmisti tavsiye ediyorum
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
Babama saç ekim icin gelmistik yaptiklari hizmetten cok memnun kaldik islerinde basarililar ve hakkini veriyorlar guler yuzlu calisanlariniza da cok tesekkur ederiz
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
geçen gün babama saç ekimi yaptırdık gerçekten çok kaliteli bir yer çok memnun kaldık çalışanlarda çok güler yüzlü ve sempatik her şey için teşekkürler.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
Saç ekimi adına başarılı bir yer.Hem cok etkili sonuç alınıyor hem de çalışanlar çok samimi.kesinlikle tavsiye ediyorum
ÖZEL SESLER
ÖZEL SESLER
2023-01-22
Saç ekimi konusunda harika bir yer olduğunu söyleyebilirim.verilen hizmet,ilgi benim çok hoşuma gitti.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
Çok güzel saç ekimi yapıyorlar çalışanlar çok güler yüzlü ben çok memnun kaldım gitmek isteyenler tereddüt etmeden gidebilirler.