Skip links

Saç Ekimi

VIP Saç Ekimi

Sac Ekimi

Saçlarında dökülme olan ve kellik problemi çeken kişilerin günümüzde en çok başvurduğu yöntemlerden birisi VIP saç ekimi olmaktadır. Günümüzde pek çok kişi saç dökülmesi sorunu yaşamakta ve saç dökülmesi kalıcı hale geldiğinde kellik ile neticelenmektedir.

Halihazırda kellik sorununu ortadan kaldırmanın kesin çözümü saç ektirmektir ve teknolojinin, tıbbın gelişmesiyle birlikte saç ekiminde pek çok farklı yöntem kullanılabilmektedir. VIP saç ekimi de mevcut saç ekim yöntemlerinden birisidir.

VIP saç ekimi özellikle yoğun bir iş hayatına sahip kişilerce tercih edilmektedir. Fakat hemen herkese çok rahat uygulanabilmektedir. Bu yöntemde teknolojik cihazlar yardımıyla kaç köke ihtiyaç olacağı, saç çizgisinin nereden başlayacağı, saç ekiminden sonra nasıl bir görüntü ortaya çıkacağı tespit edilmektedir. Kliniğimizde son derece konforlu ve güvenli bir ortamda VIP saç ekimi yapılarak sonrasında son derce başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Saç dökülmesi yaşayan ya da kellik ile karşı karşıya olan kişiler artık saç ekimi ile birlikte bu sorunlarına çözüm bulabiliyor. Teknolojinin gelişmesi sayesinde çok daha etkili sonuçlar veren saç ekiminde farklı yöntemler de bulunur. Bunlardan biri olan VIP saç ekimi de herkese kolaylıkla uygulanabilen ve sonuçlarıyla memnuniyet veren yöntemlerden biridir. Bu yöntemi özellikle yoğun bir iş hayatı olan tercih etmektedir. İşlemler büyük bir konfor içerisinde yapılır. Teknolojik cihazlar yardımıyla kaç tane saç kökü uygulanacağı, saç çizgisinin nereden başlayacağı ve de sonucunda nasıl bir görünüm elde edileceği tespit edilir. İşlem sonrasında memnuniyet oranı yüksek olmakla birlikte kişiler sosyal hayatlarına kısa sürede dönebilmektedir.

VIP Saç Ekimi ve Tedavileri

VIP saç ekiminde farklı tekniklerden yararlanılır. Bu kişinin ihtiyaç duyduğu saç ekimine göre belirlenmektedir. En gelişmiş olarak kabul edilen Robotik Saç Cerrahisi ile Manuel FUE’yi burada söyleyebiliriz. İlk seçenekte 3D teknolojisi yardımıyla kişinin saç kökleri, saçlar arasındaki boşluk, çıkış yönü ve derinlik gibi pek çok detay belirlenir. Sonrasında ise robotik saç ekimi işlemlerine başlanır. Klasik yönteme göre hata payını en aza indirmeyi başarmıştır. Robotik saç cerrahisiyle. Bu işlem sırasında mevcut saçlara da zarar vermemektedir. Manuel FUE’de ise donör olan bölgede herhangi bir yara izi bırakmadan greftlerin tek tek alınması işlemi olmaktadır.

VIP Saç Ekimi Süreçleri

Kişiler bu aşamada ilk olarak işlemi yapacak doktor ile yüz yüze görüşme gerçekleştirir. Kişilerin saç dökülme ve kellik durumu, saç yapısı, yüz şekli gibi birçok noktada belirleme yapılıyor. Bu doğrultuda da saç ekimi işleminde yöntemler belirleniyor. Saç çizgisi de belirlenerek donör olarak kullanılan bölgelerde saç kökleri toplanıyor. Bu aşamada daha önce de belirtildiği gibi manuel fue ve robotik saç cerrahisi işlemleri uygulanmaktadır. 

Saç ekiminin yapıldığı yoğunluğa bağlı olarak iyileşme süresi değişebilir. Ancak genel olarak kesi ve diğer unsurlar 1-2 hafta içinde geçmektedir. İşlem sonrasında kişilerin 3-4 gün dinlenmesi tavsiye edilir. İşlemden sonra saçlar yağmur, kar, şapka vb. ürünleri takmaktan uzak durmalıdır. İşlemin 3.haftasında saçlarda dökülme yaşanabilir. Bu olağan bir durumdur. İşlemden sonraki 6.ayda ise kişiler herhangi bir işlem yaptırmamış gibi bir görünüme sahip olur.

VIP Saç Ekimi Yönteminde İyileşme Süreci Nasıldır?

VIP saç ekimi yöntemiyle gerçekleştirilen operasyonlardan sonra iyileşme süreci ekim miktarına göre değişebilmektedir. Başlıca detayları şöyledir:

 • Diğer saç ekim yöntemlerine nazaran VIP saç ekimi çok daha kısa iyileşme süreci sunmaktadır.
 • VIP saç ekimi sonrasında kişilerin 3-4 gün boyunca dinlenmesi, istirahat etmesi gerekmektedir.
 • İşlemden ertesi gün ağır iş olmama şartıyla hastalar çalışmaya uygundur.
 • Hastaların yağış (kar, yağmur) dikkat edilmesi gerekiyor.
 • Hastaların baret ve şapka takmamaları gerekir.
 • İşlemden sonraki ilk iki haftada işlem yapılan alanlara dikkat edilmelidir. Hassaslaşan cilt bu sürede iyileşecektir.
 • Üçüncü haftada saç dökülmesi yaşanabilir.
 • Altıncı aya ulaşıldığında saçlarda bir işlem olup olmadığı anlaşılamayacak şekilde iyileşme olur.

VIP Saç Ekimi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

VIP saç ekimi sonrasında bazı noktalara dikkat edilmelidir. En önemli husus, saçın yıkanmasıdır ve özel losyon ve şampuanla işlemden 3 gün sonra saç yıkanmalıdır. 10. Güne kadar saç yıkama işlemi her gün devam ettirilmeli, yıkama sırasında sert davranmaktan, kaşımaktan kaçınılmalı, yumuşak masajalar halinde yıkama işlemi gerçekleştirilmelidir.

Saçlar sağlıklı şekilde, tamamen uzayana kadar da güneşe hiçbir şekilde çıkılmamalı, saçlar güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Kliniğimizde uzman kadromuz başarıyla VIP saç ekimi yapmakta, operasyon öncesi, anı ve sonrasında gereken her türlü desteği sağlamaktadır.

VIP Saç Ekiminin Avantajları

Klasik saç ekimi yöntemine göre işlemlerin en başından sonuna kadar her anlamda avantaja sahiptir. 

 • Klasik yöntemde saçların çıkış yönü, saç çizgisi doktor tarafından belirlenirken VIP saç ekiminde bu 3D teknolojisi sayesinde hata payını en aza indirerek gerçekleştirilir.
 • Diğer yöntemlere göre iyileşme süreci daha hızlıdır. 
 • Çoğunlukla iş insanları, sanatçı ve sporcuların tercih ettiği bir yöntem olsa da herkes için uygulanabilir olmaktadır.
 • İşlemlerin başından sonuna kadar konforlu bir ortam sağlanır.
 • İşlemden sonraki 1 yıl süreyle hasta ve doktor görüşmelerine devam eder. Bu sürede saçların çıkış durumu takip edilir.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
Saç ekimi için gelmiştik aldığımız hizmetten dolayı teşekkür ederim işlerinin ehli oldukları belli aynı zamanda güler yüzlü çalışanları oldukları için tavsiye ederim
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
Burası adeta harika SAÇ EKİM olarak çok iyiler ve çalışanlar çok cana yakın güler yüzlü ben saç ekimi yaptırdım ve çok memnun kaldın kesinlikle öneriyorum
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
Burayı tavsiye ederim insalar çok samimi ve iyi kalpliler zaten saç ekimi babama yaptirmistik burda baya memnun kalmisti tavsiye ediyorum
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
Babama saç ekim icin gelmistik yaptiklari hizmetten cok memnun kaldik islerinde basarililar ve hakkini veriyorlar guler yuzlu calisanlariniza da cok tesekkur ederiz
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
geçen gün babama saç ekimi yaptırdık gerçekten çok kaliteli bir yer çok memnun kaldık çalışanlarda çok güler yüzlü ve sempatik her şey için teşekkürler.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
Saç ekimi adına başarılı bir yer.Hem cok etkili sonuç alınıyor hem de çalışanlar çok samimi.kesinlikle tavsiye ediyorum
ÖZEL SESLER
ÖZEL SESLER
2023-01-22
Saç ekimi konusunda harika bir yer olduğunu söyleyebilirim.verilen hizmet,ilgi benim çok hoşuma gitti.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
Çok güzel saç ekimi yapıyorlar çalışanlar çok güler yüzlü ben çok memnun kaldım gitmek isteyenler tereddüt etmeden gidebilirler.