Skip links

Ameliyatsız Estetik

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç için gerekli olan vitamin, mineral ve aminoasit karışımlarının saçlı deriye enjekte edilmesi yoluyla uygulanan tedavi yöntemine Saç Mezoterapisi denilir. Bu yöntem ile saç köklerini besleyen bileşenlerin kolay bir şekilde saçta yerleşmesini sağlar. Bu yöntem ile saç dökülmesi tedavi edilebileceği gibi, incelmiş olan saçları kalınlaştırır, dökülmeleri durdurur, saçın daha canlı ve parlak hale gelmesini sağlar.

Saç Dökülme Çeşitleri ve Mezoterapi Uygulaması

Saç mezoterapisi aşağıda görülen saç dökülmeleri çeşitlerinde kullanılmaktadır:

  • Stres kaynaklı saç dökülme,
  • Mevsimsel saç dökülme,
  • Metabolik kaynaklı saç dökülmeleri,
  • Gebelik ardından ani saç dökülmeleri

Dökülmeyi tetikleyebilecek nedenlere yönelik araştırmalar sonrasında medikal tedavilerle kombine edilerek uygulanırsa başarı oranı daha da artar.

Saç Mezoterapisi Kimlere Uygulanabilir?

Saç mezoterapisi her yaş grubundan hem kadınlara hem de erkeklere uygulanmaktadır. Ağrısız ve acısız bir uygulama olduğundan dolayı küçük yaş gruplarında olan kişilere de uygulanabilmektedir.

Uygulama Kaç Seans Sürer?

Saç mezoterapisine başlanmadan önce uygulama yapılacak kişinin saç yapısı araştırılır ve analiz edilir. Ardından saçın ne kadar yıprandığına, hastanın yaşına, dökülme oranına ve saçın tel yapısına bakılır. Bu analiz yapıldıktan sonra uygulamanın kaç seans süreceği belirlenir.

Saçın ihtiyacına göre haftada bir ya da iki kez uygulanabilir. Her bir seans ortalama 40 dakika sürmektedir.

PRP tedavisi ile dönüşümlü olarak da yapılabilmektedir. Altı seans uygulama sonrası belirli periyotlarla idame tedavisi önerilmektedir.

Uygulamanın Etki Süresi Nedir?

Uygulamanın etkisi, saç dökülmesinin sebebine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Saçlar genetik olarak dökülüyor ve kalıcı dökülme sorunu yaşanıyorsa uygulamanın tekrarlanması gerekebilir. Fakat çeşitli sebepler dolayısıyla geçici saç dökülmesi yaşanıyorsa saç mezoterapisinin tekrarlanmasına gerek duyulmayabilir.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
Saç ekimi için gelmiştik aldığımız hizmetten dolayı teşekkür ederim işlerinin ehli oldukları belli aynı zamanda güler yüzlü çalışanları oldukları için tavsiye ederim
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
Burası adeta harika SAÇ EKİM olarak çok iyiler ve çalışanlar çok cana yakın güler yüzlü ben saç ekimi yaptırdım ve çok memnun kaldın kesinlikle öneriyorum
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
Burayı tavsiye ederim insalar çok samimi ve iyi kalpliler zaten saç ekimi babama yaptirmistik burda baya memnun kalmisti tavsiye ediyorum
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
Babama saç ekim icin gelmistik yaptiklari hizmetten cok memnun kaldik islerinde basarililar ve hakkini veriyorlar guler yuzlu calisanlariniza da cok tesekkur ederiz
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
geçen gün babama saç ekimi yaptırdık gerçekten çok kaliteli bir yer çok memnun kaldık çalışanlarda çok güler yüzlü ve sempatik her şey için teşekkürler.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
Saç ekimi adına başarılı bir yer.Hem cok etkili sonuç alınıyor hem de çalışanlar çok samimi.kesinlikle tavsiye ediyorum
ÖZEL SESLER
ÖZEL SESLER
2023-01-22
Saç ekimi konusunda harika bir yer olduğunu söyleyebilirim.verilen hizmet,ilgi benim çok hoşuma gitti.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
Çok güzel saç ekimi yapıyorlar çalışanlar çok güler yüzlü ben çok memnun kaldım gitmek isteyenler tereddüt etmeden gidebilirler.