Skip links

Ameliyatsız Estetik

Peeling

Peeling

Peeling derinin çeşitli yöntemlerle soyulması anlamına gelmektedir. Bu soyma kimyasal solüsyonlarla, meyve asitleri ile veya lazerle olmaktadır.

Kimyasal Peeling

Sağlıklı bir derinin ortaya çıkmasını sağlamak ve deride çeşitli derinliklerde kontrollü hasar oluşturulmasını hedefleyen kimyasal peeling, bir veya birden çok kimyasal ajanın deriye uygulanması işlemidir. Kimyasal peeling deriyi canlandırmak, gençleştirmek, sivilce ve izlerini, ciltte istenmeyen lekeleri gidermek, görünüşünü iyileştirmek için cildin yüzeysel tabakaların ayrılmasına ve soyulmasına neden olan tedavidir.

Kimyasal Peeling’te amaç, deri tabakasında istenilen derinlikte hasar oluşturmak ve rejenerasyon sırasında yara iyileşmesinin avantajlarından yararlanarak çeşitli lezyonların tedavisini sağlamaktır.

Kimyasal Peeling’te Hangi Maddeler Kullanılır?

Kimyasal peeling uygulamasında en sık kullanılan asitler glikolik asit, triklosetik asit (TCA), salisilik asit, Jessner solüsyonudur. Hangi asidin hangi hastaya uygulanacağına hekim karar verir.

Kimyasal Peeling Hangi Durumlarda Uygulanır?

Kimyasal peeling, ince kırışıklıkların giderilmesinde, sivilce ve sivilce izi tedavisinde, leke problemlerinde, cilt içerisindeki nem tutumunu arttırmada ve cildin mat görünümü düzeltmede kullanılır.

Kimyasal Peeling Çeşitleri Nelerdir?

Kimyasal peeling, işlemin derinlik seviyesine göre yüzeysel, orta ve derin olmak üzere üçe ayrılır. Bu sınıflandırma peeling yöntemini cildin hangi tabakasına kadar soyulma yaptığına göre yapılmıştır.

Seans Süresi ve Seans Sayısı

Seanslar tedavi edilecek bölgenin büyüklüğüne göre ortalama 30 – 60 dk. sürmektedir. Seans sayıları kişiden kişiye, vakaya ve uygulama türüne göre değişiklik göstermektedir.

Uygulama Öncesi Uyarılar

Kimyasal peeling işleminden en az bir hafta öncesinden saç boyası veya perma yaptırılmamalıdır.

Kimyasal Peeling Sonrası Uyarılar

  • İşlem sonrasında direkt günş ışığına maruz kalınmamalı ve solaryumdan kaçınılmalıdır.
  • İlk gün duş yapılmakla birlikte bir hafta süreyle ılık bir duş tercih edilmelidir.
  • Uygulamadan 2-3 gün sonra makyaj yapılmasında bir sakınca yoktur.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
Saç ekimi için gelmiştik aldığımız hizmetten dolayı teşekkür ederim işlerinin ehli oldukları belli aynı zamanda güler yüzlü çalışanları oldukları için tavsiye ederim
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
Burası adeta harika SAÇ EKİM olarak çok iyiler ve çalışanlar çok cana yakın güler yüzlü ben saç ekimi yaptırdım ve çok memnun kaldın kesinlikle öneriyorum
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
Burayı tavsiye ederim insalar çok samimi ve iyi kalpliler zaten saç ekimi babama yaptirmistik burda baya memnun kalmisti tavsiye ediyorum
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
Babama saç ekim icin gelmistik yaptiklari hizmetten cok memnun kaldik islerinde basarililar ve hakkini veriyorlar guler yuzlu calisanlariniza da cok tesekkur ederiz
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
geçen gün babama saç ekimi yaptırdık gerçekten çok kaliteli bir yer çok memnun kaldık çalışanlarda çok güler yüzlü ve sempatik her şey için teşekkürler.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
Saç ekimi adına başarılı bir yer.Hem cok etkili sonuç alınıyor hem de çalışanlar çok samimi.kesinlikle tavsiye ediyorum
ÖZEL SESLER
ÖZEL SESLER
2023-01-22
Saç ekimi konusunda harika bir yer olduğunu söyleyebilirim.verilen hizmet,ilgi benim çok hoşuma gitti.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
Çok güzel saç ekimi yapıyorlar çalışanlar çok güler yüzlü ben çok memnun kaldım gitmek isteyenler tereddüt etmeden gidebilirler.