Skip links

Nehirurška Estetika

Peeling

Peeling

Peeling derinin çeşitli yöntemlerle soyulması anlamına gelmektedir. Bu soyma kimyasal solüsyonlarla, meyve asitleri ile veya lazerle olmaktadır.

Kimyasal Peeling

Sağlıklı bir derinin ortaya çıkmasını sağlamak ve deride çeşitli derinliklerde kontrollü hasar oluşturulmasını hedefleyen kimyasal peeling, bir veya birden çok kimyasal ajanın deriye uygulanması işlemidir. Kimyasal peeling deriyi canlandırmak, gençleştirmek, sivilce ve izlerini, ciltte istenmeyen lekeleri gidermek, görünüşünü iyileştirmek için cildin yüzeysel tabakaların ayrılmasına ve soyulmasına neden olan tedavidir.

Kimyasal Peeling’te amaç, deri tabakasında istenilen derinlikte hasar oluşturmak ve rejenerasyon sırasında yara iyileşmesinin avantajlarından yararlanarak çeşitli lezyonların tedavisini sağlamaktır.

Kimyasal Peeling’te Hangi Maddeler Kullanılır?

Kimyasal peeling uygulamasında en sık kullanılan asitler glikolik asit, triklosetik asit (TCA), salisilik asit, Jessner solüsyonudur. Hangi asidin hangi hastaya uygulanacağına hekim karar verir.

Kimyasal Peeling Hangi Durumlarda Uygulanır?

Kimyasal peeling, ince kırışıklıkların giderilmesinde, sivilce ve sivilce izi tedavisinde, leke problemlerinde, cilt içerisindeki nem tutumunu arttırmada ve cildin mat görünümü düzeltmede kullanılır.

Kimyasal Peeling Çeşitleri Nelerdir?

Kimyasal peeling, işlemin derinlik seviyesine göre yüzeysel, orta ve derin olmak üzere üçe ayrılır. Bu sınıflandırma peeling yöntemini cildin hangi tabakasına kadar soyulma yaptığına göre yapılmıştır.

Seans Süresi ve Seans Sayısı

Seanslar tedavi edilecek bölgenin büyüklüğüne göre ortalama 30 – 60 dk. sürmektedir. Seans sayıları kişiden kişiye, vakaya ve uygulama türüne göre değişiklik göstermektedir.

Uygulama Öncesi Uyarılar

Kimyasal peeling işleminden en az bir hafta öncesinden saç boyası veya perma yaptırılmamalıdır.

Kimyasal Peeling Sonrası Uyarılar

  • İşlem sonrasında direkt günş ışığına maruz kalınmamalı ve solaryumdan kaçınılmalıdır.
  • İlk gün duş yapılmakla birlikte bir hafta süreyle ılık bir duş tercih edilmelidir.
  • Uygulamadan 2-3 gün sonra makyaj yapılmasında bir sakınca yoktur.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
Došli smo na transplantaciju kose, hvala na pruženoj usluzi, vidi se da su kompetentni za svoj posao, a preporučujem ih jer su ljubazni zaposlenici.
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
Ovo mjesto je kao divna transplantacija kose, jako su dobri i osoblje je jako ljubazno i ​​nasmijano, transplantirala sam kosu i jako ste zadovoljni, svakako preporučujem.
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
Preporučujem ovo mjesto, ljudi su vrlo ljubazni i ljubazni, već smo imali mog oca na transplantaciji kose, bio je jako zadovoljan ovdje, preporučujem.
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
Došli smo kod mog oca na transplantaciju kose, bili smo prezadovoljni uslugom koju su pružili, uspješni su u svom poslu i odaju svoj zasluga, hvala puno vašim nasmejanim zaposlenima.
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
Moj otac je pre neki dan bio na transplantaciji kose.Vrlo kvalitetno mesto.Bili smo prezadovoljni osobljem.Hvala na svemu.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
Uspešno mesto za transplantaciju kose.Postižu se i veoma efektni rezultati i veoma ljubazni zaposleni.Svakako preporučujem.
ÖZEL SESLER
ÖZEL SESLER
2023-01-22
Mogu reći da je odlično mjesto za transplantaciju kose, svidjela mi se usluga i pažnja.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
Rade jako lijepu transplantaciju kose, osoblje je jako ljubazno, jako sam zadovoljan, oni koji zele mogu bez oklijevanja.