Skip links

Nehirurška Estetika

Zlatna İgla

Altın İğne Yöntemi Nedir?

Altın iğne yöntemi diğer adıyla Fraksiyonel İğneli Radyofrekans, ucunda aralıklı olarak dizilmiş mikro altın iğneler bulunan cihazın, derinin orta tabakasına uygulanması ve bu sırada iğnelerin uçlarından elektrik akımı ile ısı üretilerek orta tabakanın ısıtılması esasına dayanmaktadır. Oluşan bu ısı genişlemiş olan damarları daraltmakta, kollajen ve elastin dokunun düzenlenmesini ve aktive olmasını sağlamaktadır.

Altın İğne Yöntemi Ne İşe Yarar?

Altın iğneler derinin altına radyo frekans enerjileri uygular ve böylece daha sıkı ve daha genç bir cilde sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda altın iğne;

  • Leke tedavisinde
  • Gözenek sıkılaştırmada,
  • Boyun ve dekolte toparlanmasında,
  • Sivilce ve akne izi, yara izi gibi iz tedavilerinde,
  • Cilt çatlaklarının tedavisinde,
  • Koltukaltı terlemesinde

ve cilt sarkmalarında kullanılan bir yöntemdir.

Özellikle sivilce izleri, çatlak tedavisi ve cilt gençleştirmede Fraksiyonel lazerle kombine uygulama yapıldığında işlemin etkisi daha da artmaktadır.

Altın İğne Uygulaması Nasıl Yapılır?

Fraksiyonel iğneli Radyofrekans uygulaması öncesinde cilt kirlerinden arındırılarak temizlenir. Ağrıyı önlemek için ağrı kesici krem uygulanarak kişiye özel başlık seçilir ve doz ayarlaması yapılır. Uygulama sorunlu bölgeye birden fazla geçişler yapılarak tamamlanır.

İşlem, birer ay arayla 3 seans yapılmaktadır. İşlem sonrası sadece geçici bir kızarıklık oluşmaktadır. Soyulma gibi yan etkileri bulunmadığı için yaz kış yapılabilen bir işlemdir.

Uygulamayı Kimler Yaptırabilir?

Altın iğne yöntemi 16 yaşını geçmiş her bireye uygulanabilir. Ancak kalp pili olan kişilere uygulama yapılmamaktadır.

Fraksiyonel İğneli Radyofrekans Riskli Midir?

Uygulama cildin altındaki dokuyu etkilemekte olup cildin en üst tabakasına herhangi bir etkisi olmamaktadır. Dolayısıyla herhangi bir leke kalma gibi riskli durumları yoktur. Üstelik yaz kış uygulanabilen bir yöntem olduğu için kişinin günlük hayatını etkilemeyecek bir tedavidir. Her kişinin kendisine özel başlığı bulunduğu için de herhangi bir enfeksiyon riski taşımamaktadır.

Altın İğne Uygulaması Sonrası Neler Yaşanır?

Altın iğne Radyofrekans uygulamasının en önemli ve güzel özelliği uygulama sonrası herhangi bir soyulma, dökülme yaşanmamasıdır. Uygulama sonrasında hastada hafif bir kızarıklık oluşur fakat bu kızarıklık 3 – 5 saat içinde geçecektir. Uygulama sonrasında hasta, günlük hayatına herhangi bir aksaklık yaşamadan devam edecektir.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
Došli smo na transplantaciju kose, hvala na pruženoj usluzi, vidi se da su kompetentni za svoj posao, a preporučujem ih jer su ljubazni zaposlenici.
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
Ovo mjesto je kao divna transplantacija kose, jako su dobri i osoblje je jako ljubazno i ​​nasmijano, transplantirala sam kosu i jako ste zadovoljni, svakako preporučujem.
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
Preporučujem ovo mjesto, ljudi su vrlo ljubazni i ljubazni, već smo imali mog oca na transplantaciji kose, bio je jako zadovoljan ovdje, preporučujem.
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
Došli smo kod mog oca na transplantaciju kose, bili smo prezadovoljni uslugom koju su pružili, uspješni su u svom poslu i odaju svoj zasluga, hvala puno vašim nasmejanim zaposlenima.
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
Moj otac je pre neki dan bio na transplantaciji kose.Vrlo kvalitetno mesto.Bili smo prezadovoljni osobljem.Hvala na svemu.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
Uspešno mesto za transplantaciju kose.Postižu se i veoma efektni rezultati i veoma ljubazni zaposleni.Svakako preporučujem.
ÖZEL SESLER
ÖZEL SESLER
2023-01-22
Mogu reći da je odlično mjesto za transplantaciju kose, svidjela mi se usluga i pažnja.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
Rade jako lijepu transplantaciju kose, osoblje je jako ljubazno, jako sam zadovoljan, oni koji zele mogu bez oklijevanja.