Skip links

Nehirurška Estetika

Liječenje Autolognim Fibroblastima Fibrocelijama

Liječenje Autolognim Fibroblastima Fibrocelijama

Fibrocell Otolog Fibroplast tedavisi, diğer bir deyişle kök hücre tedavisi, hastanın kendi doku ve hücrelerinden elde edilen, kollajen sentezi yapan fibroplast hücrelerin elde edilip çoğaltılma işlemi sonucunda tekrar hastaya verilerek uygulanan bir tedavi yöntemidir. Kök hücre, tüm hücrelerin öncü hücresi olup kendini yenileyebilme ve diğer hücrelere dönüşebilme özelliklerine sahip hücredir.

Kollajen yapı ne kadar fazla olursa, cildimiz o kadar genç, sıkı ve canlı olacaktır. Cildimizin genç ve güzel olmasını sağlayan yapı taşı kollajendir. fibrocell otolog fibroblast tedavisi, hastanın kendi hücrelerinden elde edilen, bir ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemidir. Kozmetik Dermatoloji ve estetik cerrahi alanında oldukça yaygın bir yöntem olmuştur.

Fibrocell Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Kişinin kulak arkasındaki deriden 3 mm’lik bir biyopsi alınır. Bu parça steril şartlarda ve soğuk zincirle özel laboratuvar ortamına gönderilir. Yaklaşık 1 ay içerisinde kişinin kollajen ve elastin üreten fibroblast dediğimiz hücreleri çoğaltılarak yine soğuk zincirle hekime ulaştırılır. Gönderilmiş olan solüsyon mezoterapi yoluyla ciltteki problemli olan bölgelere uygulanır.

Uygulama Kaç Seans Yapılır?

Uygulama, 2  -3 hafta aralıklarla 3 seans uygulanmaktadır.

Fibrocell Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

  • Kök hücre,
  • Yüz yenileme ve gençleştirme (Facial Rejuvenation),
  • Kırışıklıkların tedavisinde,
  • Sivilce veya suçiçeği gibi rahatsızlıklar sonrası oluşan çukurların doldurulmasında,
  • Yanık, geçirilmiş cerrahi ya da travmaya bağlı oyukluk ve izlerin tedavisinde,
  • Saç dökülmesi tedavisinde,
  • Kapanmayan kronik yaraların tedavisinde

kullanılmaktadır.

Kök Hücre Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  • Uygulamanın en büyük avantajı kişinin kendi hücreleri olduğu için hiçbir alerjik reaksiyon oluşturma riski yoktur. Cildin geleceği için yapılmış bir yatırım olarak düşünülmelidir.
  • Hayvansal materyaller içermemektedir.
  • Diğer yöntemlere göre daha kalıcıdır.

Uygulamanın Etkisi Ne Zaman Görülür?

Hastaya yapılan tedavinin hangi amaçla yapıldığına bağlı olarak değişmekle birlikte, genellikle 2.uygulamadan sonra etkisi görülmeye başlanır.

Fibrocell Kalıcı mıdır?

Uygulama 3-5 sene kadar kalıcı olmakta ve kollajen üretimi devam etmektedir.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
Došli smo na transplantaciju kose, hvala na pruženoj usluzi, vidi se da su kompetentni za svoj posao, a preporučujem ih jer su ljubazni zaposlenici.
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
Ovo mjesto je kao divna transplantacija kose, jako su dobri i osoblje je jako ljubazno i ​​nasmijano, transplantirala sam kosu i jako ste zadovoljni, svakako preporučujem.
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
Preporučujem ovo mjesto, ljudi su vrlo ljubazni i ljubazni, već smo imali mog oca na transplantaciji kose, bio je jako zadovoljan ovdje, preporučujem.
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
Došli smo kod mog oca na transplantaciju kose, bili smo prezadovoljni uslugom koju su pružili, uspješni su u svom poslu i odaju svoj zasluga, hvala puno vašim nasmejanim zaposlenima.
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
Moj otac je pre neki dan bio na transplantaciji kose.Vrlo kvalitetno mesto.Bili smo prezadovoljni osobljem.Hvala na svemu.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
Uspešno mesto za transplantaciju kose.Postižu se i veoma efektni rezultati i veoma ljubazni zaposleni.Svakako preporučujem.
ÖZEL SESLER
ÖZEL SESLER
2023-01-22
Mogu reći da je odlično mjesto za transplantaciju kose, svidjela mi se usluga i pažnja.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
Rade jako lijepu transplantaciju kose, osoblje je jako ljubazno, jako sam zadovoljan, oni koji zele mogu bez oklijevanja.