Skip links

Nehirurška Estetika

Clostridium Botulinum u Liječenju Pretjeranog Znojenja

Clostridium Botulinum u Liječenju Pretjeranog Znojenja

Aşırı terleme birçok insanın şikâyeti olurken gerek sosyal hayatında gerekse iş hayatında büyük bir soruna yol açmaktadır. Bu da kişinin hayatını olumsuz etkilemektedir.
Terleme çok doğal bir olaydır ve vücut ısımızı normalde tutmak için gereklidir. Terleme kişinin hayatını olumsuz etkileyecek dereceye geldiyse o zaman aşırı terlemeye girer ve sorun oluşturur.

Aşırı Terleme Neden Olur?

Terleme iki şekilde oluşur. Birincil terleme psikolojik faktörlerin (stres, heyecan, utanma vb.) etkisiyle oluşmaktadır. İkincil terleme ise, bazı hastalıklara bağlı (tiroid, menopoz dönemi, yüksek tansiyon vb.), bazı ilaçlara bağlı, alkol, kafein gibi maddeler bağlı oluşan aşırı terleme durumudur.

Aşırı Terleme Tedavisinde Clostridium Botulinum

Aşırı terleme tedavisinde en etkin ve sık kullanılan yöntem Clostridium Botulinum uygulamasıdır. Koltuk altı, yüz ve avuçiçi bölgelerinde tek seans ile aşırı terleme şikayeti son bulur. Botulinum Toxin uygulamasının herhangi bir yan etkisi de bulunmamaktadır.

Koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanında aşırı terleme şikâyeti olan kişilere botulinum toksin uygulaması yapılabilir. Toksin, ter bezleri ile onları uyaran sinirler arasındaki iletişimi geçici olarak bloke eder. Uygulama topikal anestezi ile uygulanır. Öncesinde kişinin bu durumu tetikleyebilecek hastalıkları ve kullandığı ilaçlar sorgulanmalıdır.

Ne Kadar Sürede Etkilidir?

Clostridium Botulinum uygulaması yapıldıktan sonra bir hafta içerisinde aşırı terleme sorununuz giderek kaybolacak ve şikayetiniz son bulacaktır.

Clostridium Botulinum uygulamasının etkisi yaklaşık 6 ay kadar sürmektedir. Etkisi geçmeye başlayınca uygulama tekrar edilebilir. Tekrar Clostridium Botulinum yaptırmak istemezseniz, terleme sorunu yavaş yavaş tedaviye başladığınız seviyeye geri dönecektir.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
Došli smo na transplantaciju kose, hvala na pruženoj usluzi, vidi se da su kompetentni za svoj posao, a preporučujem ih jer su ljubazni zaposlenici.
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
Ovo mjesto je kao divna transplantacija kose, jako su dobri i osoblje je jako ljubazno i ​​nasmijano, transplantirala sam kosu i jako ste zadovoljni, svakako preporučujem.
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
Preporučujem ovo mjesto, ljudi su vrlo ljubazni i ljubazni, već smo imali mog oca na transplantaciji kose, bio je jako zadovoljan ovdje, preporučujem.
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
Došli smo kod mog oca na transplantaciju kose, bili smo prezadovoljni uslugom koju su pružili, uspješni su u svom poslu i odaju svoj zasluga, hvala puno vašim nasmejanim zaposlenima.
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
Moj otac je pre neki dan bio na transplantaciji kose.Vrlo kvalitetno mesto.Bili smo prezadovoljni osobljem.Hvala na svemu.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
Uspešno mesto za transplantaciju kose.Postižu se i veoma efektni rezultati i veoma ljubazni zaposleni.Svakako preporučujem.
ÖZEL SESLER
ÖZEL SESLER
2023-01-22
Mogu reći da je odlično mjesto za transplantaciju kose, svidjela mi se usluga i pažnja.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
Rade jako lijepu transplantaciju kose, osoblje je jako ljubazno, jako sam zadovoljan, oni koji zele mogu bez oklijevanja.