Skip links

Non-Surgical Aesthetics

Clostridium Botulinum in the Treatment of Excessive Sweating

Clostridium Botulinum in the Treatment of Excessive Sweating

Aşırı terleme birçok insanın şikâyeti olurken gerek sosyal hayatında gerekse iş hayatında büyük bir soruna yol açmaktadır. Bu da kişinin hayatını olumsuz etkilemektedir.
Terleme çok doğal bir olaydır ve vücut ısımızı normalde tutmak için gereklidir. Terleme kişinin hayatını olumsuz etkileyecek dereceye geldiyse o zaman aşırı terlemeye girer ve sorun oluşturur.

Aşırı Terleme Neden Olur?

Terleme iki şekilde oluşur. Birincil terleme psikolojik faktörlerin (stres, heyecan, utanma vb.) etkisiyle oluşmaktadır. İkincil terleme ise, bazı hastalıklara bağlı (tiroid, menopoz dönemi, yüksek tansiyon vb.), bazı ilaçlara bağlı, alkol, kafein gibi maddeler bağlı oluşan aşırı terleme durumudur.

Aşırı Terleme Tedavisinde Clostridium Botulinum

Aşırı terleme tedavisinde en etkin ve sık kullanılan yöntem Clostridium Botulinum uygulamasıdır. Koltuk altı, yüz ve avuçiçi bölgelerinde tek seans ile aşırı terleme şikayeti son bulur. Botulinum Toxin uygulamasının herhangi bir yan etkisi de bulunmamaktadır.

Koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanında aşırı terleme şikâyeti olan kişilere botulinum toksin uygulaması yapılabilir. Toksin, ter bezleri ile onları uyaran sinirler arasındaki iletişimi geçici olarak bloke eder. Uygulama topikal anestezi ile uygulanır. Öncesinde kişinin bu durumu tetikleyebilecek hastalıkları ve kullandığı ilaçlar sorgulanmalıdır.

Ne Kadar Sürede Etkilidir?

Clostridium Botulinum uygulaması yapıldıktan sonra bir hafta içerisinde aşırı terleme sorununuz giderek kaybolacak ve şikayetiniz son bulacaktır.

Clostridium Botulinum uygulamasının etkisi yaklaşık 6 ay kadar sürmektedir. Etkisi geçmeye başlayınca uygulama tekrar edilebilir. Tekrar Clostridium Botulinum yaptırmak istemezseniz, terleme sorunu yavaş yavaş tedaviye başladığınız seviyeye geri dönecektir.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
We came for a hair transplant, thank you for the service we received, it is obvious that they are competent at their job, and I recommend them because they are friendly employees.
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
This place is almost amazing. As SAÇ OCTOBER, they are very good and the employees are very friendly and smiling. I had a hair transplant and you are very satisfied, I definitely recommend it.
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
I recommend this place, the people are very friendly and kind-hearted, we already had my father had a hair transplant, he was very satisfied here, I recommend it.
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
We came to my father for a hair transplant, we were very pleased with the service they provided, they are successful in their job and they give their due, thank you very much to your smiling employees.
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
The other day, my father had a hair transplant. It's a very high quality place. We were very pleased with the staff. Thank you for everything.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
It is a successful place for hair transplantation. Both very effective results are obtained and the employees are very friendly. I definitely recommend it.
SPECIAL SOUNDS
SPECIAL SOUNDS
2023-01-22
I can say that it is a great place for hair transplantation. I liked the service and attention provided.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
They are doing very nice hair transplantation, the staff are very friendly, I am very satisfied, those who want to go can go without hesitation.