Skip links

Non-Surgical Aesthetics

Under Eye Light Filling

Under Eye Light Filling

Gözaltı Torbalanması ve Morlukları Neden Olur ?
Göz bölgemiz, her yöne kolayca gidebilen özel bir yağla çevrilidir ve bu yağ olan bölge “septum” adı verilen doğal bir bariyer sayesinde konumunu muhafaza edebilmektedir.

Genetik nedenler veya yaşa bağlı bir artışla, septum yağ torbası tarafından ileri doğru itilir. Yaşımız ilerledikçe yüzümüzün kemik yapısı incelirken, kemik de doğal olarak bu durumda geriye doğru hareket eder. Bu durumların sonucunda da göz bölgemizin altında boşluk, gölgeler ve morluklar oluşmaktadır.

Gözaltı Torbalanması ve Morlukların Tedavisi

Cerrahi müdahale boyutuna ulaşmamış vakalarda şimdiye dek tek bir uygulama ile tüm bu sorunları kapsayabilecek bir çözüm yaratılamamıştı. İsviçre Teoxane Laboratuvarları uzun süren etkili Ar-Ge çalışmaları sonucunda bunu başardı ve Gözaltı Işık Dolgusu tedavisi geliştirildi.

Gözaltı Işık Dolgusu Nedir?

Dermal dolgunun özel işlemlerden geçirilip çapraz bağların revize edildiği, dolgu maddesinin göz çevresine uygun hale getirilip uygulama yapılması için tasarlanan dolgular Gözaltı Işık Dolgusu olarak adlandırılmıştır.

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dolgu uygulaması oldukça kolaydır. İlk önce göz çevresi özel bir tonikle silinerek; göz çevresi kirden arındırılır. Çok ince uçlu iğnelere sahip enjeksiyonlar ile dolgu uygulanmaya başlanır. Doktorun önceden belirlediği noktalar aşılandıktan sonra tekrar rahatlatıcı bir tonik ile göz çevresi silinir. İşlem sonrası kızarıklığı önlemek amacıyla krem sürülerek göz çevresine yerleştirilen pamuk ile soğuk uygulama işlemi yapılır.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
We came for a hair transplant, thank you for the service we received, it is obvious that they are competent at their job, and I recommend them because they are friendly employees.
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
This place is almost amazing. As SAÇ OCTOBER, they are very good and the employees are very friendly and smiling. I had a hair transplant and you are very satisfied, I definitely recommend it.
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
I recommend this place, the people are very friendly and kind-hearted, we already had my father had a hair transplant, he was very satisfied here, I recommend it.
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
We came to my father for a hair transplant, we were very pleased with the service they provided, they are successful in their job and they give their due, thank you very much to your smiling employees.
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
The other day, my father had a hair transplant. It's a very high quality place. We were very pleased with the staff. Thank you for everything.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
It is a successful place for hair transplantation. Both very effective results are obtained and the employees are very friendly. I definitely recommend it.
SPECIAL SOUNDS
SPECIAL SOUNDS
2023-01-22
I can say that it is a great place for hair transplantation. I liked the service and attention provided.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
They are doing very nice hair transplantation, the staff are very friendly, I am very satisfied, those who want to go can go without hesitation.