Skip links

Non-Surgical Aesthetics

PRP

PRP Nedir?

PRP açılımı Plateletten Zengin Plazma, Platelet yönünden zengin plazma sıvısı anlamına gelmektedir. Kişiden kendisinden alınan kanın santrifüj denilen bir işlemden geçirildikten sonra içindeki Platelet (trombosit) denilen hücrelerin ayrıştırılıp kişiye enjekte edilmesi şeklinde açıklanabilir.

Trombosit denilen hücrelerin önemi içlerinde bir doku hasarının iyileşmesini sağlayıcı özellikte birçok büyüme faktörü içermeleridir. PRP uygulamasının amacı hedef dokuya kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda plateleti verebilmektir. Enjekte edildikleri yerde parçalanan bu hücrelerden salınan büyüme faktörleri fibroblast denilen ve kollajen ile elastin dokunun yapımından sorumlu olan hücreleri aktive etmektedir.

Platelet hücreleri büyüme faktörleri salgılayarak, hücrelerin onarımını ve yaraların iyileşmesini sağlar. Ayrıca salgılanan büyüme faktörleri kolajen üretimi ve yeni kılcal damar üretimini artırarak cildin yenilenmesini ve canlanmasını sağlar.

PRP mezoterapi şeklinde veya roller/dermapen sonrası cilde sürülerek uygulanabilir.

PRP Uygulama Alanları Nelerdir?

 • Yüz, boyun, dekolte bölgesi ve ellerde kırışıklıkların düzelmesini, çöküntülerin giderilmesini, esneklik ve parlaklığının yeniden kazandırılmasını sağlamak için
 • Lazer, Peeling, Radyofrekans, Roller gibi uygulamalardan hemen sonra, derinin hızla yapılanmasını sağlamak amacıyla
 • Leke tedavisinde
 • Saç dökülmelerinde tek başına ya da saç mezoterapisi ile kombine şekilde uygulanabilir.

Hangi Bölgelere Uygulanır?

Yaşlanma sorunu olan ve çözüm olunabilecek tüm bölgelerde uygulanır.

 • Gözaltı dâhil tüm yüz
 • Boyun ve dekolte bölgesi
 • Saç dipleri
 • Boyun
 • Basen bölgesi
 • El üzeri

PRP Kimlere Uygulanır?

PRP tedavisi her yaş gurubuna ve cinsiyete uygulanabilen bir tedavidir. Uygulanmaması gereken kişiler;

 • Hamileler
 • Pıhtılaşma bozukluğu bulunan kişiler
 • Trombosit (platelet) sayı ve fonksiyon bozukluğuna sahip kişiler
 • Kanser hastaları

Seans Süresi ve Seans Aralıkları

Seans sayısı ortalama 3-6 seans sürmekle birlikte, kişiden kişiye ve tedavi türüne göre değişebilmektedir.

PRP seans süresi bölgenin büyüklüğüne göre 30- 40 dakika sürmektedir. Kişiden kişiye değişmekle birlikte seanslar 2-3 hafta aralıklarla düzenlenmektedir. Sonrasında destek tedavi olarak 7-8 ayda bir seanslar tekrarlanmaktadır.

PRP Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

PRP tedavisi sonrasında hasta hemen günlük hayatına geri dönebilir. Hastanın dinlenmesini vs. gerektiren bir durum bulunmamaktadır.

PRP tedavisi süresince solaryumdan kaçınılmalıdır.

PRP Tedavisi Riskli Midir?

PRP tedavisinde, kişinin kendi kanıyla elde edilen serum enjekte edildiği için hiçbir alerjik reaksiyon riski oluşturmaz.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
We came for a hair transplant, thank you for the service we received, it is obvious that they are competent at their job, and I recommend them because they are friendly employees.
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
This place is almost amazing. As SAÇ OCTOBER, they are very good and the employees are very friendly and smiling. I had a hair transplant and you are very satisfied, I definitely recommend it.
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
I recommend this place, the people are very friendly and kind-hearted, we already had my father had a hair transplant, he was very satisfied here, I recommend it.
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
We came to my father for a hair transplant, we were very pleased with the service they provided, they are successful in their job and they give their due, thank you very much to your smiling employees.
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
The other day, my father had a hair transplant. It's a very high quality place. We were very pleased with the staff. Thank you for everything.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
It is a successful place for hair transplantation. Both very effective results are obtained and the employees are very friendly. I definitely recommend it.
SPECIAL SOUNDS
SPECIAL SOUNDS
2023-01-22
I can say that it is a great place for hair transplantation. I liked the service and attention provided.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
They are doing very nice hair transplantation, the staff are very friendly, I am very satisfied, those who want to go can go without hesitation.