Skip links

Non-Surgical Aesthetics

Lipolysis and Cellulite Mesotherapy

Lipoliz Tedavisi Nedir?

Lipoliz, bölgesel yağlanma ve selülit olan bölgelere yağ dokusunu parçalayarak idrar yoluyla atılmasını sağlayan etken maddelerin enjeksiyon yoluyla uygulandığı tedavi yöntemidir. Bu işlemle yağ dokusunun içinde oluşan fibröz bantlar parçalanmakta, mikro dolaşım düzenlenmekte böylelikle portakal kabuğu görünümü giderilip cilt kalitesi artmaktadır.

Selülit Nedenleri Nelerdir?

 • Genetik faktörler,
 • Hormon bozuklukları,
 • Dolaşım bozuklukları,
 • Bağ doku zayıflığı,
 • Yanlış beslenme ( aşırı yağlı, yüksek karbonhidrat değerli yiyecekler, aşırı şekerli ve kafeinli içecekler ile alkol tüketimi ),
 • Hareketsizlik,
 • Ergenlik dönemindeki hızlı yağ doku depolanması ve gebelik

gibi nedenler selülit oluşmasına yol açar.

Selülit Mezoterapisi Kaç Seans Sürer?

İşlem 1-2 hafta aralarla en az 6 seans olarak uygulanmaktadır. Selülitin derecesine göre alınan yanıt değişkenlik gösterebilmektedir. İşlem sonrası bölgesel hassasiyet ya da morluk olabilir.

Eşlik edebilecek metabolik hastalıklara (şeker hastalığı, tiroid hastalıkları, kolesterol yüksekliği vb) yönelik de araştırma yapılmaktadır. Yaşam standardının değiştirilmesi, örneğin düzenli spor (yürüyüş, yüzme veya bisiklet), bol su tüketimi, karbonhidratlı ya da yağlı gıdaların tüketilmemesi işlem başarısını arttırmaktadır.

Lipolizin Yan Etkileri Var Mıdır?

Enjeksiyon ile uygulanan bir işlem olduğundan işlem sonrasında nadiren de olsa morarma, kızarıklık ve şişlikler oluşabilir. Bunların tamamı tedavi gerektirmeden iyileşme sağlar.

Mezoterapide kullanılan ürünler yüksek teknolojiyle üretilmiş alerjen içermeyen ilaçlar olduğundan yan etki riski oldukça düşüktür.

Lipoliz Kimlere Uygulanmaz?

 • Kalp yetmezliği bulunan kişilere
 • Diyabet hastalarına
 • Karaciğer ve böbrek rahatsızlığı bulunan kişilere
 • Hamilelik / emzirme dönemindeki kadınlara
 • Antikuagülan tedavisi gören hastalara

lipoliz uygulaması yapılmamaktadır.

Ayrıca obez hastalarına uygulanan bir tedavi şekli değildir. Lipoliz, sadece bölgesel yağlanma tedavilerinde uygulanan bir yöntemdir.

Tedavi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yağların karaciğer yoluyla parçalanması sebebiyle, tedavi ve iyileşme sürecinde alkol alınmamalıdır. Lipoliz tedavisi süresince güneş banyosu ve solaryumdan kaçınılmalıdır. Tedavi sonunda ciltteki hassasiyet ve morluklar iyileştikten sonra hastanın güneşlenmesinde bir sakınca yoktur.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
We came for a hair transplant, thank you for the service we received, it is obvious that they are competent at their job, and I recommend them because they are friendly employees.
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
This place is almost amazing. As SAÇ OCTOBER, they are very good and the employees are very friendly and smiling. I had a hair transplant and you are very satisfied, I definitely recommend it.
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
I recommend this place, the people are very friendly and kind-hearted, we already had my father had a hair transplant, he was very satisfied here, I recommend it.
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
We came to my father for a hair transplant, we were very pleased with the service they provided, they are successful in their job and they give their due, thank you very much to your smiling employees.
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
The other day, my father had a hair transplant. It's a very high quality place. We were very pleased with the staff. Thank you for everything.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
It is a successful place for hair transplantation. Both very effective results are obtained and the employees are very friendly. I definitely recommend it.
SPECIAL SOUNDS
SPECIAL SOUNDS
2023-01-22
I can say that it is a great place for hair transplantation. I liked the service and attention provided.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
They are doing very nice hair transplantation, the staff are very friendly, I am very satisfied, those who want to go can go without hesitation.