Skip links

Non-Surgical Aesthetics

Hair Mesotherapy

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç için gerekli olan vitamin, mineral ve aminoasit karışımlarının saçlı deriye enjekte edilmesi yoluyla uygulanan tedavi yöntemine Saç Mezoterapisi denilir. Bu yöntem ile saç köklerini besleyen bileşenlerin kolay bir şekilde saçta yerleşmesini sağlar. Bu yöntem ile saç dökülmesi tedavi edilebileceği gibi, incelmiş olan saçları kalınlaştırır, dökülmeleri durdurur, saçın daha canlı ve parlak hale gelmesini sağlar.

Saç Dökülme Çeşitleri ve Mezoterapi Uygulaması

Saç mezoterapisi aşağıda görülen saç dökülmeleri çeşitlerinde kullanılmaktadır:

  • Stres kaynaklı saç dökülme,
  • Mevsimsel saç dökülme,
  • Metabolik kaynaklı saç dökülmeleri,
  • Gebelik ardından ani saç dökülmeleri

Dökülmeyi tetikleyebilecek nedenlere yönelik araştırmalar sonrasında medikal tedavilerle kombine edilerek uygulanırsa başarı oranı daha da artar.

Saç Mezoterapisi Kimlere Uygulanabilir?

Saç mezoterapisi her yaş grubundan hem kadınlara hem de erkeklere uygulanmaktadır. Ağrısız ve acısız bir uygulama olduğundan dolayı küçük yaş gruplarında olan kişilere de uygulanabilmektedir.

Uygulama Kaç Seans Sürer?

Saç mezoterapisine başlanmadan önce uygulama yapılacak kişinin saç yapısı araştırılır ve analiz edilir. Ardından saçın ne kadar yıprandığına, hastanın yaşına, dökülme oranına ve saçın tel yapısına bakılır. Bu analiz yapıldıktan sonra uygulamanın kaç seans süreceği belirlenir.

Saçın ihtiyacına göre haftada bir ya da iki kez uygulanabilir. Her bir seans ortalama 40 dakika sürmektedir.

PRP tedavisi ile dönüşümlü olarak da yapılabilmektedir. Altı seans uygulama sonrası belirli periyotlarla idame tedavisi önerilmektedir.

Uygulamanın Etki Süresi Nedir?

Uygulamanın etkisi, saç dökülmesinin sebebine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Saçlar genetik olarak dökülüyor ve kalıcı dökülme sorunu yaşanıyorsa uygulamanın tekrarlanması gerekebilir. Fakat çeşitli sebepler dolayısıyla geçici saç dökülmesi yaşanıyorsa saç mezoterapisinin tekrarlanmasına gerek duyulmayabilir.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
We came for a hair transplant, thank you for the service we received, it is obvious that they are competent at their job, and I recommend them because they are friendly employees.
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
This place is almost amazing. As SAÇ OCTOBER, they are very good and the employees are very friendly and smiling. I had a hair transplant and you are very satisfied, I definitely recommend it.
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
I recommend this place, the people are very friendly and kind-hearted, we already had my father had a hair transplant, he was very satisfied here, I recommend it.
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
We came to my father for a hair transplant, we were very pleased with the service they provided, they are successful in their job and they give their due, thank you very much to your smiling employees.
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
The other day, my father had a hair transplant. It's a very high quality place. We were very pleased with the staff. Thank you for everything.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
It is a successful place for hair transplantation. Both very effective results are obtained and the employees are very friendly. I definitely recommend it.
SPECIAL SOUNDS
SPECIAL SOUNDS
2023-01-22
I can say that it is a great place for hair transplantation. I liked the service and attention provided.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
They are doing very nice hair transplantation, the staff are very friendly, I am very satisfied, those who want to go can go without hesitation.