Skip links

Nehirurška Estetika

Mezoterapija za Kosu

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç için gerekli olan vitamin, mineral ve aminoasit karışımlarının saçlı deriye enjekte edilmesi yoluyla uygulanan tedavi yöntemine Saç Mezoterapisi denilir. Bu yöntem ile saç köklerini besleyen bileşenlerin kolay bir şekilde saçta yerleşmesini sağlar. Bu yöntem ile saç dökülmesi tedavi edilebileceği gibi, incelmiş olan saçları kalınlaştırır, dökülmeleri durdurur, saçın daha canlı ve parlak hale gelmesini sağlar.

Saç Dökülme Çeşitleri ve Mezoterapi Uygulaması

Saç mezoterapisi aşağıda görülen saç dökülmeleri çeşitlerinde kullanılmaktadır:

  • Stres kaynaklı saç dökülme,
  • Mevsimsel saç dökülme,
  • Metabolik kaynaklı saç dökülmeleri,
  • Gebelik ardından ani saç dökülmeleri

Dökülmeyi tetikleyebilecek nedenlere yönelik araştırmalar sonrasında medikal tedavilerle kombine edilerek uygulanırsa başarı oranı daha da artar.

Saç Mezoterapisi Kimlere Uygulanabilir?

Saç mezoterapisi her yaş grubundan hem kadınlara hem de erkeklere uygulanmaktadır. Ağrısız ve acısız bir uygulama olduğundan dolayı küçük yaş gruplarında olan kişilere de uygulanabilmektedir.

Uygulama Kaç Seans Sürer?

Saç mezoterapisine başlanmadan önce uygulama yapılacak kişinin saç yapısı araştırılır ve analiz edilir. Ardından saçın ne kadar yıprandığına, hastanın yaşına, dökülme oranına ve saçın tel yapısına bakılır. Bu analiz yapıldıktan sonra uygulamanın kaç seans süreceği belirlenir.

Saçın ihtiyacına göre haftada bir ya da iki kez uygulanabilir. Her bir seans ortalama 40 dakika sürmektedir.

PRP tedavisi ile dönüşümlü olarak da yapılabilmektedir. Altı seans uygulama sonrası belirli periyotlarla idame tedavisi önerilmektedir.

Uygulamanın Etki Süresi Nedir?

Uygulamanın etkisi, saç dökülmesinin sebebine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Saçlar genetik olarak dökülüyor ve kalıcı dökülme sorunu yaşanıyorsa uygulamanın tekrarlanması gerekebilir. Fakat çeşitli sebepler dolayısıyla geçici saç dökülmesi yaşanıyorsa saç mezoterapisinin tekrarlanmasına gerek duyulmayabilir.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
Došli smo na transplantaciju kose, hvala na pruženoj usluzi, vidi se da su kompetentni za svoj posao, a preporučujem ih jer su ljubazni zaposlenici.
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
Ovo mjesto je kao divna transplantacija kose, jako su dobri i osoblje je jako ljubazno i ​​nasmijano, transplantirala sam kosu i jako ste zadovoljni, svakako preporučujem.
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
Preporučujem ovo mjesto, ljudi su vrlo ljubazni i ljubazni, već smo imali mog oca na transplantaciji kose, bio je jako zadovoljan ovdje, preporučujem.
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
Došli smo kod mog oca na transplantaciju kose, bili smo prezadovoljni uslugom koju su pružili, uspješni su u svom poslu i odaju svoj zasluga, hvala puno vašim nasmejanim zaposlenima.
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
Moj otac je pre neki dan bio na transplantaciji kose.Vrlo kvalitetno mesto.Bili smo prezadovoljni osobljem.Hvala na svemu.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
Uspešno mesto za transplantaciju kose.Postižu se i veoma efektni rezultati i veoma ljubazni zaposleni.Svakako preporučujem.
ÖZEL SESLER
ÖZEL SESLER
2023-01-22
Mogu reći da je odlično mjesto za transplantaciju kose, svidjela mi se usluga i pažnja.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
Rade jako lijepu transplantaciju kose, osoblje je jako ljubazno, jako sam zadovoljan, oni koji zele mogu bez oklijevanja.