Skip links

Nehirurška Estetika

Mezoterapija

Mezoterapija

Mezoterapi derinin orta tabakasını tedavi etmek anlamına gelmektedir. Yüz, saçlı deri, vücutta kullanılmaktadır. Gerekli olan maddeler kan dolaşımına karışmadan direkt olarak problemli olan bölgelere uygulanır.

Etki kaybı ve yan etki oluşturma ihtimali ortadan kalkar.

Yüze uygulanan cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir. İçinde mineral, vitamin ve hyaluronik asit gibi karışımları içeren kokteylleri derinin orta tabakasına enjekte ederek cildin beslenmesini sağlamakta ve su tutma kapasitesini arttırmaktadır.

Mezoterapi Uygulaması Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır?

 • Podmlađivanje Kože
 • Ergenlik ve hamilelikte oluşan çatlaklar,
 • Bölgesel zayıflama ve selülit,
 • Göz çevresi morluğu,
 • Leke tedavisi
 • Saç dökülmesi

tedavisinde kullanılmaktadır.

Mezoterapi Kimlere Uygulanmaz?

 • Gebelere,
 • İnme (felç) geçirmişlere,
 • Şeker hastalığı olanlara,
 • Kanser durumunda Kan pıhtılaşma bozukluğu olanlara,
 • Çoklu ilaç tedavisi gerektiren kalp hastalığı

bulunanlara mezoterapi uygulaması yapılmamaktadır.

Mezoterapinin Yan Etkisi Var Mıdır?

Nadiren enjeksiyon bölgesinde geçici ezik ve çürükler görülebilir. Kullanılan maddeler sistemik dolaşıma karışmaz. Bu nedenle bu problemler geçicidir.

Mezoterapi Kaç Seans Uygulanır?

Cilt mezoterapisi on beş gün aralarla ortalama 4-6 seans uygulanır. İşlem öncesi kremlerle anestezi sağlanmaktadır.

Mezoterapi ayrıca ergenlik ve hamilelikte oluşan çatlaklar, bölgesel zayıflama ve sellülit, göz çevresi morluğu, leke ve saç dökülmesi tedavisinde yapılacağı zaman seans sayısı şikayete, uygulama yapılacak kişiye ve alana göre değişiklikler göstermektedir.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
Došli smo na transplantaciju kose, hvala na pruženoj usluzi, vidi se da su kompetentni za svoj posao, a preporučujem ih jer su ljubazni zaposlenici.
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
Ovo mjesto je kao divna transplantacija kose, jako su dobri i osoblje je jako ljubazno i ​​nasmijano, transplantirala sam kosu i jako ste zadovoljni, svakako preporučujem.
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
Preporučujem ovo mjesto, ljudi su vrlo ljubazni i ljubazni, već smo imali mog oca na transplantaciji kose, bio je jako zadovoljan ovdje, preporučujem.
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
Došli smo kod mog oca na transplantaciju kose, bili smo prezadovoljni uslugom koju su pružili, uspješni su u svom poslu i odaju svoj zasluga, hvala puno vašim nasmejanim zaposlenima.
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
Moj otac je pre neki dan bio na transplantaciji kose.Vrlo kvalitetno mesto.Bili smo prezadovoljni osobljem.Hvala na svemu.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
Uspešno mesto za transplantaciju kose.Postižu se i veoma efektni rezultati i veoma ljubazni zaposleni.Svakako preporučujem.
ÖZEL SESLER
ÖZEL SESLER
2023-01-22
Mogu reći da je odlično mjesto za transplantaciju kose, svidjela mi se usluga i pažnja.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
Rade jako lijepu transplantaciju kose, osoblje je jako ljubazno, jako sam zadovoljan, oni koji zele mogu bez oklijevanja.