Skip links

Plastična Operacija

Aquafilling

Aquafilling, herhangi bir cerrahi işlem gerektirmeden popo ve meme büyütme işlemine verilen isimdir. Detaylı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

Aquafilling; insan dokusu ile yüksek düzeyde uyumlu olan ve etkisini uzun süre koruyan bir dolgu maddesidir ve vücuda enjeksiyonla uygulanır. Aquafillling maddesi, vücuda hiçbir zararı olmayan su kristallerinin jel formuna dönüştürülmüş hali olup %98’i sudan oluşur. Vücudun ana bileşeni olan su moleküllerinden oluşması, aquafillling maddesinin yüksek düzeyde güvenilir bir madde olmasını sağlar. Küçük, hacim kaybetmiş veya sarkmış vücut bölgelerinde düşük maliyetle, uzun süreli ve ameliyatsız olarak büyüme ve kalınlaşma sağlaması; son 10 yılda aquafilling dolgunun popülaritesini artırmıştır. Aquafillling maddesi, pozitif yükü sayesinde dokulardaki esnekliği, dolgunluğu ve sıkılığı sağlayan kolajen ve elastin gibi negatif yüklü molekülleri çekerek uzun süreli dolgunluk ve esneklik sağlar. Önceden kullanılan dolgu maddelerinin vücutta 1-2 yıl içerisinde eriyerek kaybolmasına ve bazen de kaybolurken asimetriye yol açmasına rağmen, lokal anestezi altında 20-40 dakikada uygulanan aquafilling, asimetriye yol açmadan 5-8 yıl süreyle kalıcı etki sağlar.

Vücut Dolgusu Nedir?

Yaşlanmaya veya diğer faktörlere bağlı olarak vücudun bazı bölgelerinde hacim kaybı ve sarkma gözlenebilir. Bazı kişilerin vücut kontürünü oluşturan vücut bölgeleri de, anatomik olarak küçük ve hacimsiz bir yapıda olabilir. Vücut dolgusu, ilgili dokuya uygulanan doğal maddeler aracılığıyla bu bölgelerin istenen forma kavuşabilmesini sağlar. Küçük memelerin büyütülmesinde, sarkmış memelerin toparlanmasında, memelerdeki asimetrinin giderilmesinde, popo büyütme ve şekillendirmede, bacak estetiğinde, ayak bileklerinin ve baldırların kalınlaştırılmasında, çarpık veya şekilsiz bacakların düzeltilmesinde vücut dolgusundan faydalanılabilir. Vücut dolgusuyla, yara ve yanık nedeniyle çukurlaşma ve hacim kaybı gözlenen vücut bölgelerinde de başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Aquafilling Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

5-8 yıl süreyle kalıcı etki sağlayan su bazlı aquafilling uygulaması:

 • Memelerin büyütülmesinde, sarkmış memelerin toparlanmasında, memelerdeki asimetrinin giderilmesinde,
 • Poponun dolgunlaştırılmasında ve şekillendirilmesinde,
 • Bacak estetiğinde, ayak bileklerinin ve baldırların kalınlaştırılmasında, çarpık ve asimetrik bacakların düzeltilmesinde,
 • Sarkma ve hacim kaybı gözlenen yüz bölgelerinin dolgunlaştırılmasında ve şekillendirilmesinde,
 • Geçirilen ameliyatlara, yaralanmalara ve yanıklara bağlı olarak oluşan çukurluk ve deformitelerin düzeltilmesinde kullanılır.

Aquafilling Maddesinin Özellikleri Nelerdir?

 • Vücudun %60’ını oluşturan su moleküllerinden üretildiği için vücut dokularıyla yüksek düzeyde uyumludur. %98’i sudan oluştuğu için güvenlik profili çok yüksektir.
 • Hamile kalınması durumunda dahi, bebeğe zarar vermez.
 • Cerrahi işlem gerektirmeyen, ameliyatsız bir yöntemdir.
 • Lokal anesteziyle ağrısız olması sağlanan enjeksiyonlarla uygulanır.
 • Aynı gün taburcu olunur.
 • Uygulamadan sonra iyileşme süresi kısadır ve vücutta iz bırakmaz.
 • Uygulandığı bölgelerde bir bütün halinde kalır, parçalanmaz, diğer dokulara sızmaz, vücut sıvılarıyla başka bölgelere taşınmaz.
 • Vücut dokularıyla aynı kıvamdadır, bakarak veya dokunarak fark edilemez, çok doğal bir görünüm sağlar.
 • 5-8 yıl süreyle kalıcı etki sağlar. Uygulamadan sonra istediğiniz zaman istediğiniz kadar ilave yapılabilir.

Aquafilling fiyatları hakkında detaylı bilgi almak, aquafilling uygulamaları ile alakalı bilgi sahibi olmak için bize ulaşın!

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
Došli smo na transplantaciju kose, hvala na pruženoj usluzi, vidi se da su kompetentni za svoj posao, a preporučujem ih jer su ljubazni zaposlenici.
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
Ovo mjesto je kao divna transplantacija kose, jako su dobri i osoblje je jako ljubazno i ​​nasmijano, transplantirala sam kosu i jako ste zadovoljni, svakako preporučujem.
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
Preporučujem ovo mjesto, ljudi su vrlo ljubazni i ljubazni, već smo imali mog oca na transplantaciji kose, bio je jako zadovoljan ovdje, preporučujem.
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
Došli smo kod mog oca na transplantaciju kose, bili smo prezadovoljni uslugom koju su pružili, uspješni su u svom poslu i odaju svoj zasluga, hvala puno vašim nasmejanim zaposlenima.
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
Moj otac je pre neki dan bio na transplantaciji kose.Vrlo kvalitetno mesto.Bili smo prezadovoljni osobljem.Hvala na svemu.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
Uspešno mesto za transplantaciju kose.Postižu se i veoma efektni rezultati i veoma ljubazni zaposleni.Svakako preporučujem.
ÖZEL SESLER
ÖZEL SESLER
2023-01-22
Mogu reći da je odlično mjesto za transplantaciju kose, svidjela mi se usluga i pažnja.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
Rade jako lijepu transplantaciju kose, osoblje je jako ljubazno, jako sam zadovoljan, oni koji zele mogu bez oklijevanja.