Skip links

Estetik Cerrahi

Aquafilling

Aquafilling, herhangi bir cerrahi işlem gerektirmeden popo ve meme büyütme işlemine verilen isimdir. Detaylı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

Aquafilling; insan dokusu ile yüksek düzeyde uyumlu olan ve etkisini uzun süre koruyan bir dolgu maddesidir ve vücuda enjeksiyonla uygulanır. Aquafillling maddesi, vücuda hiçbir zararı olmayan su kristallerinin jel formuna dönüştürülmüş hali olup %98’i sudan oluşur. Vücudun ana bileşeni olan su moleküllerinden oluşması, aquafillling maddesinin yüksek düzeyde güvenilir bir madde olmasını sağlar. Küçük, hacim kaybetmiş veya sarkmış vücut bölgelerinde düşük maliyetle, uzun süreli ve ameliyatsız olarak büyüme ve kalınlaşma sağlaması; son 10 yılda aquafilling dolgunun popülaritesini artırmıştır. Aquafillling maddesi, pozitif yükü sayesinde dokulardaki esnekliği, dolgunluğu ve sıkılığı sağlayan kolajen ve elastin gibi negatif yüklü molekülleri çekerek uzun süreli dolgunluk ve esneklik sağlar. Önceden kullanılan dolgu maddelerinin vücutta 1-2 yıl içerisinde eriyerek kaybolmasına ve bazen de kaybolurken asimetriye yol açmasına rağmen, lokal anestezi altında 20-40 dakikada uygulanan aquafilling, asimetriye yol açmadan 5-8 yıl süreyle kalıcı etki sağlar.

Vücut Dolgusu Nedir?

Yaşlanmaya veya diğer faktörlere bağlı olarak vücudun bazı bölgelerinde hacim kaybı ve sarkma gözlenebilir. Bazı kişilerin vücut kontürünü oluşturan vücut bölgeleri de, anatomik olarak küçük ve hacimsiz bir yapıda olabilir. Vücut dolgusu, ilgili dokuya uygulanan doğal maddeler aracılığıyla bu bölgelerin istenen forma kavuşabilmesini sağlar. Küçük memelerin büyütülmesinde, sarkmış memelerin toparlanmasında, memelerdeki asimetrinin giderilmesinde, popo büyütme ve şekillendirmede, bacak estetiğinde, ayak bileklerinin ve baldırların kalınlaştırılmasında, çarpık veya şekilsiz bacakların düzeltilmesinde vücut dolgusundan faydalanılabilir. Vücut dolgusuyla, yara ve yanık nedeniyle çukurlaşma ve hacim kaybı gözlenen vücut bölgelerinde de başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Aquafilling Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

5-8 yıl süreyle kalıcı etki sağlayan su bazlı aquafilling uygulaması:

 • Memelerin büyütülmesinde, sarkmış memelerin toparlanmasında, memelerdeki asimetrinin giderilmesinde,
 • Poponun dolgunlaştırılmasında ve şekillendirilmesinde,
 • Bacak estetiğinde, ayak bileklerinin ve baldırların kalınlaştırılmasında, çarpık ve asimetrik bacakların düzeltilmesinde,
 • Sarkma ve hacim kaybı gözlenen yüz bölgelerinin dolgunlaştırılmasında ve şekillendirilmesinde,
 • Geçirilen ameliyatlara, yaralanmalara ve yanıklara bağlı olarak oluşan çukurluk ve deformitelerin düzeltilmesinde kullanılır.

Aquafilling Maddesinin Özellikleri Nelerdir?

 • Vücudun %60’ını oluşturan su moleküllerinden üretildiği için vücut dokularıyla yüksek düzeyde uyumludur. %98’i sudan oluştuğu için güvenlik profili çok yüksektir.
 • Hamile kalınması durumunda dahi, bebeğe zarar vermez.
 • Cerrahi işlem gerektirmeyen, ameliyatsız bir yöntemdir.
 • Lokal anesteziyle ağrısız olması sağlanan enjeksiyonlarla uygulanır.
 • Aynı gün taburcu olunur.
 • Uygulamadan sonra iyileşme süresi kısadır ve vücutta iz bırakmaz.
 • Uygulandığı bölgelerde bir bütün halinde kalır, parçalanmaz, diğer dokulara sızmaz, vücut sıvılarıyla başka bölgelere taşınmaz.
 • Vücut dokularıyla aynı kıvamdadır, bakarak veya dokunarak fark edilemez, çok doğal bir görünüm sağlar.
 • 5-8 yıl süreyle kalıcı etki sağlar. Uygulamadan sonra istediğiniz zaman istediğiniz kadar ilave yapılabilir.

Aquafilling fiyatları hakkında detaylı bilgi almak, aquafilling uygulamaları ile alakalı bilgi sahibi olmak için bize ulaşın!

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
Saç ekimi için gelmiştik aldığımız hizmetten dolayı teşekkür ederim işlerinin ehli oldukları belli aynı zamanda güler yüzlü çalışanları oldukları için tavsiye ederim
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
Burası adeta harika SAÇ EKİM olarak çok iyiler ve çalışanlar çok cana yakın güler yüzlü ben saç ekimi yaptırdım ve çok memnun kaldın kesinlikle öneriyorum
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
Burayı tavsiye ederim insalar çok samimi ve iyi kalpliler zaten saç ekimi babama yaptirmistik burda baya memnun kalmisti tavsiye ediyorum
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
Babama saç ekim icin gelmistik yaptiklari hizmetten cok memnun kaldik islerinde basarililar ve hakkini veriyorlar guler yuzlu calisanlariniza da cok tesekkur ederiz
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
geçen gün babama saç ekimi yaptırdık gerçekten çok kaliteli bir yer çok memnun kaldık çalışanlarda çok güler yüzlü ve sempatik her şey için teşekkürler.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
Saç ekimi adına başarılı bir yer.Hem cok etkili sonuç alınıyor hem de çalışanlar çok samimi.kesinlikle tavsiye ediyorum
ÖZEL SESLER
ÖZEL SESLER
2023-01-22
Saç ekimi konusunda harika bir yer olduğunu söyleyebilirim.verilen hizmet,ilgi benim çok hoşuma gitti.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
Çok güzel saç ekimi yapıyorlar çalışanlar çok güler yüzlü ben çok memnun kaldım gitmek isteyenler tereddüt etmeden gidebilirler.