Skip links

Ameliyatsız Estetik

Medikal El ve Ayak Bakımı

Medikal El ve Ayak Bakımı

İnsan vücudunda ellerimizin ve ayaklarımızın rolü tartışılmazdır. Günlük yaşamda çeşitli sebepler dolayısıyla el ve ayaklarımızın yıpranması haliyle normaldir. Sağlık, fonksiyon ve estetik açıdan el ve ayaklarımızın bakımı oldukça önem taşımaktadır. El ve ayaklar medikal bakımlar ile korunabilir, çeşitli sebeplerle oluşan problemler yine aynı yöntemle tedavi edilir.

Medikal El Bakımı

Ellerimiz en çok dış etkenlere maruz kalan organımızdır. Bu nedenle belli periyotlarla yapılacak özel bakımlara ellerimizin ihtiyacı vardır.

Medikal el bakımı sağlık ve estetik alanında uygulanan özel bir bakımdır. Uygulama başlamadan önce ilk olarak eller steril edilir. Daha sonra ışıklı looplar ile kontrol edilir ve eğer bir probleme rastlanmamışsa uygulamaya başlanır.

Medikal Ayak Bakımı

Bu uygulamanın başlama aşaması da aynı medikal el bakımında olduğu gibidir. Ayrıca ayaklar için geçerli olan topuk çatlamaları için özel temizleme yöntemleri uygulanır. Bu yöntemle sertleşmiş deriler ve nasırlar giderilerek kişiye uygun nemlendiricilerle ayaklar nemlendirilir.

Batık Tırnak Bakımı

Yanlış ayakkabı seçimi batık tırnak oluşumuna sebep olmaktadır. Genelde ayak baş parmağında görülen bu rahatsızlığın tedavisine başlamadan önce hijyenik bir ortam sağlamalıyız. Gerekli hijyen sağlandıktan sonra lokal anestezi uygulanarak batık tırnak tedavisi acısız bir şekilde uygulanır. Ayrıca batığın kök kısmı özel bir aletle törpülenerek  batığın tekrarlanması da önlenmiş olunur.

Deforme Tırnak Bakımı

Deforme tırnak tedavisi tırnağın inceltilmesiyle başlar ve tırnak yatağı kontrol edilir. Bu kontrol sonrasında kişiye uygun tedavi yöntemi uygulanır.

Mantarlı Tırnak Bakımı

Özel törpülerle tırnak üzerindeki mantar oluşumu tamamen temizlenerek tırnak tedaviye hazır hale getirilir. Tırnaktaki mantar ortadan kalkana kadar tedavi süresi devam ettirilerek tırnak mantardan kurtarılır.

Ortez Uygulamaları – Nasır Bakımı

Nasırlı bölge tamamen temizlenir ardından üre içeren özel merhemlerle nasırlı bölgeye masaj yapılarak yumuşatılır. Bu üre içeren özel merhemler sayesinde nasır oluşumunun tekrarlanmasının da önüne geçilmiş olunur.

Çatlak Topuk Bakımı

Çatlayan topukların yumuşatılır ve çatlağın etrafındaki kalın keratin tabaka temizlenerek özel nemlendiricilerle ayak topuğunun yumuşaması sağlanır.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
Saç ekimi için gelmiştik aldığımız hizmetten dolayı teşekkür ederim işlerinin ehli oldukları belli aynı zamanda güler yüzlü çalışanları oldukları için tavsiye ederim
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
Burası adeta harika SAÇ EKİM olarak çok iyiler ve çalışanlar çok cana yakın güler yüzlü ben saç ekimi yaptırdım ve çok memnun kaldın kesinlikle öneriyorum
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
Burayı tavsiye ederim insalar çok samimi ve iyi kalpliler zaten saç ekimi babama yaptirmistik burda baya memnun kalmisti tavsiye ediyorum
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
Babama saç ekim icin gelmistik yaptiklari hizmetten cok memnun kaldik islerinde basarililar ve hakkini veriyorlar guler yuzlu calisanlariniza da cok tesekkur ederiz
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
geçen gün babama saç ekimi yaptırdık gerçekten çok kaliteli bir yer çok memnun kaldık çalışanlarda çok güler yüzlü ve sempatik her şey için teşekkürler.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
Saç ekimi adına başarılı bir yer.Hem cok etkili sonuç alınıyor hem de çalışanlar çok samimi.kesinlikle tavsiye ediyorum
ÖZEL SESLER
ÖZEL SESLER
2023-01-22
Saç ekimi konusunda harika bir yer olduğunu söyleyebilirim.verilen hizmet,ilgi benim çok hoşuma gitti.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
Çok güzel saç ekimi yapıyorlar çalışanlar çok güler yüzlü ben çok memnun kaldım gitmek isteyenler tereddüt etmeden gidebilirler.