Skip links

Nehirurška Estetika

Medicinska Njega Ruku i Stopala

Medicinska Njega Ruku i Stopala

İnsan vücudunda ellerimizin ve ayaklarımızın rolü tartışılmazdır. Günlük yaşamda çeşitli sebepler dolayısıyla el ve ayaklarımızın yıpranması haliyle normaldir. Sağlık, fonksiyon ve estetik açıdan el ve ayaklarımızın bakımı oldukça önem taşımaktadır. El ve ayaklar medikal bakımlar ile korunabilir, çeşitli sebeplerle oluşan problemler yine aynı yöntemle tedavi edilir.

Medikal El Bakımı

Ellerimiz en çok dış etkenlere maruz kalan organımızdır. Bu nedenle belli periyotlarla yapılacak özel bakımlara ellerimizin ihtiyacı vardır.

Medikal el bakımı sağlık ve estetik alanında uygulanan özel bir bakımdır. Uygulama başlamadan önce ilk olarak eller steril edilir. Daha sonra ışıklı looplar ile kontrol edilir ve eğer bir probleme rastlanmamışsa uygulamaya başlanır.

Medikal Ayak Bakımı

Bu uygulamanın başlama aşaması da aynı medikal el bakımında olduğu gibidir. Ayrıca ayaklar için geçerli olan topuk çatlamaları için özel temizleme yöntemleri uygulanır. Bu yöntemle sertleşmiş deriler ve nasırlar giderilerek kişiye uygun nemlendiricilerle ayaklar nemlendirilir.

Batık Tırnak Bakımı

Yanlış ayakkabı seçimi batık tırnak oluşumuna sebep olmaktadır. Genelde ayak baş parmağında görülen bu rahatsızlığın tedavisine başlamadan önce hijyenik bir ortam sağlamalıyız. Gerekli hijyen sağlandıktan sonra lokal anestezi uygulanarak batık tırnak tedavisi acısız bir şekilde uygulanır. Ayrıca batığın kök kısmı özel bir aletle törpülenerek  batığın tekrarlanması da önlenmiş olunur.

Deforme Tırnak Bakımı

Deforme tırnak tedavisi tırnağın inceltilmesiyle başlar ve tırnak yatağı kontrol edilir. Bu kontrol sonrasında kişiye uygun tedavi yöntemi uygulanır.

Mantarlı Tırnak Bakımı

Özel törpülerle tırnak üzerindeki mantar oluşumu tamamen temizlenerek tırnak tedaviye hazır hale getirilir. Tırnaktaki mantar ortadan kalkana kadar tedavi süresi devam ettirilerek tırnak mantardan kurtarılır.

Ortez Uygulamaları – Nasır Bakımı

Nasırlı bölge tamamen temizlenir ardından üre içeren özel merhemlerle nasırlı bölgeye masaj yapılarak yumuşatılır. Bu üre içeren özel merhemler sayesinde nasır oluşumunun tekrarlanmasının da önüne geçilmiş olunur.

Çatlak Topuk Bakımı

Çatlayan topukların yumuşatılır ve çatlağın etrafındaki kalın keratin tabaka temizlenerek özel nemlendiricilerle ayak topuğunun yumuşaması sağlanır.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
Došli smo na transplantaciju kose, hvala na pruženoj usluzi, vidi se da su kompetentni za svoj posao, a preporučujem ih jer su ljubazni zaposlenici.
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
Ovo mjesto je kao divna transplantacija kose, jako su dobri i osoblje je jako ljubazno i ​​nasmijano, transplantirala sam kosu i jako ste zadovoljni, svakako preporučujem.
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
Preporučujem ovo mjesto, ljudi su vrlo ljubazni i ljubazni, već smo imali mog oca na transplantaciji kose, bio je jako zadovoljan ovdje, preporučujem.
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
Došli smo kod mog oca na transplantaciju kose, bili smo prezadovoljni uslugom koju su pružili, uspješni su u svom poslu i odaju svoj zasluga, hvala puno vašim nasmejanim zaposlenima.
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
Moj otac je pre neki dan bio na transplantaciji kose.Vrlo kvalitetno mesto.Bili smo prezadovoljni osobljem.Hvala na svemu.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
Uspešno mesto za transplantaciju kose.Postižu se i veoma efektni rezultati i veoma ljubazni zaposleni.Svakako preporučujem.
ÖZEL SESLER
ÖZEL SESLER
2023-01-22
Mogu reći da je odlično mjesto za transplantaciju kose, svidjela mi se usluga i pažnja.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
Rade jako lijepu transplantaciju kose, osoblje je jako ljubazno, jako sam zadovoljan, oni koji zele mogu bez oklijevanja.