Skip links

Ameliyatsız Estetik

Aşırı Terleme Tedavisinde Clostridium Botulinum

Aşırı Terleme Tedavisinde Clostridium Botulinum

Aşırı terleme birçok insanın şikâyeti olurken gerek sosyal hayatında gerekse iş hayatında büyük bir soruna yol açmaktadır. Bu da kişinin hayatını olumsuz etkilemektedir.
Terleme çok doğal bir olaydır ve vücut ısımızı normalde tutmak için gereklidir. Terleme kişinin hayatını olumsuz etkileyecek dereceye geldiyse o zaman aşırı terlemeye girer ve sorun oluşturur.

Aşırı Terleme Neden Olur?

Terleme iki şekilde oluşur. Birincil terleme psikolojik faktörlerin (stres, heyecan, utanma vb.) etkisiyle oluşmaktadır. İkincil terleme ise, bazı hastalıklara bağlı (tiroid, menopoz dönemi, yüksek tansiyon vb.), bazı ilaçlara bağlı, alkol, kafein gibi maddeler bağlı oluşan aşırı terleme durumudur.

Aşırı Terleme Tedavisinde Clostridium Botulinum

Aşırı terleme tedavisinde en etkin ve sık kullanılan yöntem Clostridium Botulinum uygulamasıdır. Koltuk altı, yüz ve avuçiçi bölgelerinde tek seans ile aşırı terleme şikayeti son bulur. Botulinum Toxin uygulamasının herhangi bir yan etkisi de bulunmamaktadır.

Koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanında aşırı terleme şikâyeti olan kişilere botulinum toksin uygulaması yapılabilir. Toksin, ter bezleri ile onları uyaran sinirler arasındaki iletişimi geçici olarak bloke eder. Uygulama topikal anestezi ile uygulanır. Öncesinde kişinin bu durumu tetikleyebilecek hastalıkları ve kullandığı ilaçlar sorgulanmalıdır.

Ne Kadar Sürede Etkilidir?

Clostridium Botulinum uygulaması yapıldıktan sonra bir hafta içerisinde aşırı terleme sorununuz giderek kaybolacak ve şikayetiniz son bulacaktır.

Clostridium Botulinum uygulamasının etkisi yaklaşık 6 ay kadar sürmektedir. Etkisi geçmeye başlayınca uygulama tekrar edilebilir. Tekrar Clostridium Botulinum yaptırmak istemezseniz, terleme sorunu yavaş yavaş tedaviye başladığınız seviyeye geri dönecektir.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
Saç ekimi için gelmiştik aldığımız hizmetten dolayı teşekkür ederim işlerinin ehli oldukları belli aynı zamanda güler yüzlü çalışanları oldukları için tavsiye ederim
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
Burası adeta harika SAÇ EKİM olarak çok iyiler ve çalışanlar çok cana yakın güler yüzlü ben saç ekimi yaptırdım ve çok memnun kaldın kesinlikle öneriyorum
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
Burayı tavsiye ederim insalar çok samimi ve iyi kalpliler zaten saç ekimi babama yaptirmistik burda baya memnun kalmisti tavsiye ediyorum
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
Babama saç ekim icin gelmistik yaptiklari hizmetten cok memnun kaldik islerinde basarililar ve hakkini veriyorlar guler yuzlu calisanlariniza da cok tesekkur ederiz
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
geçen gün babama saç ekimi yaptırdık gerçekten çok kaliteli bir yer çok memnun kaldık çalışanlarda çok güler yüzlü ve sempatik her şey için teşekkürler.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
Saç ekimi adına başarılı bir yer.Hem cok etkili sonuç alınıyor hem de çalışanlar çok samimi.kesinlikle tavsiye ediyorum
ÖZEL SESLER
ÖZEL SESLER
2023-01-22
Saç ekimi konusunda harika bir yer olduğunu söyleyebilirim.verilen hizmet,ilgi benim çok hoşuma gitti.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
Çok güzel saç ekimi yapıyorlar çalışanlar çok güler yüzlü ben çok memnun kaldım gitmek isteyenler tereddüt etmeden gidebilirler.