Skip links

Ameliyatsız Estetik

Altın İğne

Altın İğne Yöntemi Nedir?

Altın iğne yöntemi diğer adıyla Fraksiyonel İğneli Radyofrekans, ucunda aralıklı olarak dizilmiş mikro altın iğneler bulunan cihazın, derinin orta tabakasına uygulanması ve bu sırada iğnelerin uçlarından elektrik akımı ile ısı üretilerek orta tabakanın ısıtılması esasına dayanmaktadır. Oluşan bu ısı genişlemiş olan damarları daraltmakta, kollajen ve elastin dokunun düzenlenmesini ve aktive olmasını sağlamaktadır.

Altın İğne Yöntemi Ne İşe Yarar?

Altın iğneler derinin altına radyo frekans enerjileri uygular ve böylece daha sıkı ve daha genç bir cilde sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda altın iğne;

  • Leke tedavisinde
  • Gözenek sıkılaştırmada,
  • Boyun ve dekolte toparlanmasında,
  • Sivilce ve akne izi, yara izi gibi iz tedavilerinde,
  • Cilt çatlaklarının tedavisinde,
  • Koltukaltı terlemesinde

ve cilt sarkmalarında kullanılan bir yöntemdir.

Özellikle sivilce izleri, çatlak tedavisi ve cilt gençleştirmede Fraksiyonel lazerle kombine uygulama yapıldığında işlemin etkisi daha da artmaktadır.

Altın İğne Uygulaması Nasıl Yapılır?

Fraksiyonel iğneli Radyofrekans uygulaması öncesinde cilt kirlerinden arındırılarak temizlenir. Ağrıyı önlemek için ağrı kesici krem uygulanarak kişiye özel başlık seçilir ve doz ayarlaması yapılır. Uygulama sorunlu bölgeye birden fazla geçişler yapılarak tamamlanır.

İşlem, birer ay arayla 3 seans yapılmaktadır. İşlem sonrası sadece geçici bir kızarıklık oluşmaktadır. Soyulma gibi yan etkileri bulunmadığı için yaz kış yapılabilen bir işlemdir.

Uygulamayı Kimler Yaptırabilir?

Altın iğne yöntemi 16 yaşını geçmiş her bireye uygulanabilir. Ancak kalp pili olan kişilere uygulama yapılmamaktadır.

Fraksiyonel İğneli Radyofrekans Riskli Midir?

Uygulama cildin altındaki dokuyu etkilemekte olup cildin en üst tabakasına herhangi bir etkisi olmamaktadır. Dolayısıyla herhangi bir leke kalma gibi riskli durumları yoktur. Üstelik yaz kış uygulanabilen bir yöntem olduğu için kişinin günlük hayatını etkilemeyecek bir tedavidir. Her kişinin kendisine özel başlığı bulunduğu için de herhangi bir enfeksiyon riski taşımamaktadır.

Altın İğne Uygulaması Sonrası Neler Yaşanır?

Altın iğne Radyofrekans uygulamasının en önemli ve güzel özelliği uygulama sonrası herhangi bir soyulma, dökülme yaşanmamasıdır. Uygulama sonrasında hastada hafif bir kızarıklık oluşur fakat bu kızarıklık 3 – 5 saat içinde geçecektir. Uygulama sonrasında hasta, günlük hayatına herhangi bir aksaklık yaşamadan devam edecektir.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
Saç ekimi için gelmiştik aldığımız hizmetten dolayı teşekkür ederim işlerinin ehli oldukları belli aynı zamanda güler yüzlü çalışanları oldukları için tavsiye ederim
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
Burası adeta harika SAÇ EKİM olarak çok iyiler ve çalışanlar çok cana yakın güler yüzlü ben saç ekimi yaptırdım ve çok memnun kaldın kesinlikle öneriyorum
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
Burayı tavsiye ederim insalar çok samimi ve iyi kalpliler zaten saç ekimi babama yaptirmistik burda baya memnun kalmisti tavsiye ediyorum
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
Babama saç ekim icin gelmistik yaptiklari hizmetten cok memnun kaldik islerinde basarililar ve hakkini veriyorlar guler yuzlu calisanlariniza da cok tesekkur ederiz
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
geçen gün babama saç ekimi yaptırdık gerçekten çok kaliteli bir yer çok memnun kaldık çalışanlarda çok güler yüzlü ve sempatik her şey için teşekkürler.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
Saç ekimi adına başarılı bir yer.Hem cok etkili sonuç alınıyor hem de çalışanlar çok samimi.kesinlikle tavsiye ediyorum
ÖZEL SESLER
ÖZEL SESLER
2023-01-22
Saç ekimi konusunda harika bir yer olduğunu söyleyebilirim.verilen hizmet,ilgi benim çok hoşuma gitti.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
Çok güzel saç ekimi yapıyorlar çalışanlar çok güler yüzlü ben çok memnun kaldım gitmek isteyenler tereddüt etmeden gidebilirler.