Skip links

Non-Surgical Aesthetics

Golden Needle

Altın İğne Yöntemi Nedir?

Altın iğne yöntemi diğer adıyla Fraksiyonel İğneli Radyofrekans, ucunda aralıklı olarak dizilmiş mikro altın iğneler bulunan cihazın, derinin orta tabakasına uygulanması ve bu sırada iğnelerin uçlarından elektrik akımı ile ısı üretilerek orta tabakanın ısıtılması esasına dayanmaktadır. Oluşan bu ısı genişlemiş olan damarları daraltmakta, kollajen ve elastin dokunun düzenlenmesini ve aktive olmasını sağlamaktadır.

Altın İğne Yöntemi Ne İşe Yarar?

Altın iğneler derinin altına radyo frekans enerjileri uygular ve böylece daha sıkı ve daha genç bir cilde sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda altın iğne;

  • Leke tedavisinde
  • Gözenek sıkılaştırmada,
  • Boyun ve dekolte toparlanmasında,
  • Sivilce ve akne izi, yara izi gibi iz tedavilerinde,
  • Cilt çatlaklarının tedavisinde,
  • Koltukaltı terlemesinde

ve cilt sarkmalarında kullanılan bir yöntemdir.

Özellikle sivilce izleri, çatlak tedavisi ve cilt gençleştirmede Fraksiyonel lazerle kombine uygulama yapıldığında işlemin etkisi daha da artmaktadır.

Altın İğne Uygulaması Nasıl Yapılır?

Fraksiyonel iğneli Radyofrekans uygulaması öncesinde cilt kirlerinden arındırılarak temizlenir. Ağrıyı önlemek için ağrı kesici krem uygulanarak kişiye özel başlık seçilir ve doz ayarlaması yapılır. Uygulama sorunlu bölgeye birden fazla geçişler yapılarak tamamlanır.

İşlem, birer ay arayla 3 seans yapılmaktadır. İşlem sonrası sadece geçici bir kızarıklık oluşmaktadır. Soyulma gibi yan etkileri bulunmadığı için yaz kış yapılabilen bir işlemdir.

Uygulamayı Kimler Yaptırabilir?

Altın iğne yöntemi 16 yaşını geçmiş her bireye uygulanabilir. Ancak kalp pili olan kişilere uygulama yapılmamaktadır.

Fraksiyonel İğneli Radyofrekans Riskli Midir?

Uygulama cildin altındaki dokuyu etkilemekte olup cildin en üst tabakasına herhangi bir etkisi olmamaktadır. Dolayısıyla herhangi bir leke kalma gibi riskli durumları yoktur. Üstelik yaz kış uygulanabilen bir yöntem olduğu için kişinin günlük hayatını etkilemeyecek bir tedavidir. Her kişinin kendisine özel başlığı bulunduğu için de herhangi bir enfeksiyon riski taşımamaktadır.

Altın İğne Uygulaması Sonrası Neler Yaşanır?

Altın iğne Radyofrekans uygulamasının en önemli ve güzel özelliği uygulama sonrası herhangi bir soyulma, dökülme yaşanmamasıdır. Uygulama sonrasında hastada hafif bir kızarıklık oluşur fakat bu kızarıklık 3 – 5 saat içinde geçecektir. Uygulama sonrasında hasta, günlük hayatına herhangi bir aksaklık yaşamadan devam edecektir.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
We came for a hair transplant, thank you for the service we received, it is obvious that they are competent at their job, and I recommend them because they are friendly employees.
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
This place is almost amazing. As SAÇ OCTOBER, they are very good and the employees are very friendly and smiling. I had a hair transplant and you are very satisfied, I definitely recommend it.
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
I recommend this place, the people are very friendly and kind-hearted, we already had my father had a hair transplant, he was very satisfied here, I recommend it.
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
We came to my father for a hair transplant, we were very pleased with the service they provided, they are successful in their job and they give their due, thank you very much to your smiling employees.
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
The other day, my father had a hair transplant. It's a very high quality place. We were very pleased with the staff. Thank you for everything.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
It is a successful place for hair transplantation. Both very effective results are obtained and the employees are very friendly. I definitely recommend it.
SPECIAL SOUNDS
SPECIAL SOUNDS
2023-01-22
I can say that it is a great place for hair transplantation. I liked the service and attention provided.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
They are doing very nice hair transplantation, the staff are very friendly, I am very satisfied, those who want to go can go without hesitation.