Skip links

Non-Surgical Aesthetics

Non-Surgical Face Lift

Non-Surgical Face Lift

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir ve Nasıl Yapılır?
Ameliyatsız yüz germe ve gençleşme tedavilerini madde madde aşağıda bulabilirsiniz.

1- PRP Tedavisi İle Gençleşme

PRP Uygulama Alanları Nelerdir Hangi Konularda Etki Sağlar ?

Yüz, boyun, dekolte bölgesi ve ellerde kırışıklıkların düzelmesini, çöküntülerin giderilmesini, esneklik ve parlaklığının yeniden kazandırılmasını sağlamak için
Lazer, Peeling, Radyofrekans, Roller gibi uygulamalardan hemen sonra, derinin hızla yapılanmasını sağlamak amacıyla, Leke tedavisinde, Saç dökülmelerinde tek başına ya da saç mezoterapisi ile kombine şekilde uygulanabilir.

2- Dolgu ile Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamaları

Yüz dolguları cildinde kırışıklık olan ya da hacim kaybı durumu oluşan alanlarında veya daha hacimli ve dolgun cildinin olması istenen bölgelerin dolgu maddesi ile enjeksiyon şeklinde yüz doldurulması tedavi uygulamasıdır.

Dolgu işlemi ile;

dudak kalınlaştırılabilir, kırışıklıklar doldurularak giderilir, göz altı bölgesindeki volume kaybı giderilebilir, elmacık kemiği bölgesi daha belirginleştirilebilir, burun kenarında oluşan çizgiler doldurularak giderilebilir, küçük yapılı çenelerin doldurulması ile daha güçlü hale getirilmesi sağlanır. Yüzün üst kısımlarında yapılan dolgu uygulamarı cildi yukarı toparlama gibi etkilerdede bulunmaktadır, özellikle kaş kaldırmada botoks ile ya da tek başına iyi sonuçlar sağlamaktadır.

Dolgu malzemesinin çeşidine ve cilt tipine göre ortalama 6 aydan 2 yıla kadar süreyle etkisi devam eden doğal yapıdaki hyaluronik asit tercih edilerek uygulanmaktadır.

Hyaluronik Asit Nedir ?

Hyaluronik asit deride bulunan bir maddedir ve yaşla birlikte Hyaluronik asit miktarı azalmaktadır, dolgu maddelerinde bu asitin yükselmesi sağlanır.

3- Mezoterapi Uygulaması İle Ameliyatsız Gençleşme

Mezoterapi derinin orta tabakasını tedavi etmek anlamına gelmektedir. Yüz, saçlı deri, vücutta kullanılmaktadır. Gerekli olan maddeler kan dolaşımına karışmadan direkt olarak problemli olan bölgelere uygulanır.

Etki kaybı ve yan etki oluşturma ihtimali ortadan kalkar.

Yüze uygulanan cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir. İçinde mineral, vitamin ve hyaluronik asit gibi karışımları içeren kokteylleri derinin orta tabakasına enjekte ederek cildin beslenmesini sağlamakta ve su tutma kapasitesini arttırmaktadır.

4- Altın İğne Yöntemi Nedir?

Altın iğne yöntemi diğer adıyla Fraksiyonel İğneli Radyofrekans, ucunda aralıklı olarak dizilmiş mikro altın iğneler bulunan cihazın, derinin orta tabakasına uygulanması ve bu sırada iğnelerin uçlarından elektrik akımı ile ısı üretilerek orta tabakanın ısıtılması esasına dayanmaktadır. Oluşan bu ısı genişlemiş olan damarları daraltmakta, kollajen ve elastin dokunun düzenlenmesini ve aktive olmasını sağlamaktadır.

5- Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe Tedavisi

Ulthera, fokuslanmış ultrason dalgalarını derinin orta tabakasına ulaştırıp ısı oluşturarak kollajeni aktive eden bir yöntemdir. Cerrahi olmayan yüz germe işlemi olan Ulthera veya Ultherapy ile cildinizdeki tahribatları yok etmek mümkündür.

Ameliyatsız yüz germe işlemi sırasında ultrason dalgalarını taşıyan uygulama başlığı cilde temas ettirilerek cilt ve cilt altı monitörde görüntülenir. Belirlenilen uygulama alanlarında, cildin 3 mm ve 4,5 mm altına focuslanmış ses dalgaları ile bu bölgelerde kollajen üretimini uyaran ısı hasarları oluşturulur. İşlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez.

Bu işlem sırasında cilt altı dokuların bulunduğu derinliğe ulaşan enerji sayesinde stimulasyon artar, cilt altı dokular kendini yenilemeye başlar ve dokuda yeni kollajen yapımı uyarılarak güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelir. Böylelikle zaman içinde cerrahi olmadan yüz germe etkisi elde edilir.

Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe Hangi Bölgelerde Etkilidir?
Cilt sıkılaştırma, yüz ve boyun kırışıklıklarının giderilmesi amacıyla kullanılan ve derinin en derin katmanlarına kadar etki edebilen en son teknolojidir.

  • Yüz cildi ve çene çizgisinde sarkmaları olan hastaların yanaklarına,
  • Kaş-alın bölgesine,
  • Göz kapaklarına,
  • Göz çevresine,
  • ve dekolte bölgesine uygulanabilir.

Ulthera veya Ameliyatsız Yüz Germe Uygulaması Kalıcı mıdır?

Ulthera uygulama sonrasında cildiniz her geçen gün daha iyi görünmeye başlar ve bir hafta sonrasında cildinizi daha iyi hissedeceksiniz. Etkisi bir ay sonra görünür hale gelecek ve üç ayın sonunda istenilen sonucu gözlemlemeye başlayacaksınız.

Tam sonuç alınması ise 6 ay sürmektedir. Ulthera ciltte kollajen üretimini uyardığı için elde edilen sonuç uzun süreli kalıcı olmaktadır.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
We came for a hair transplant, thank you for the service we received, it is obvious that they are competent at their job, and I recommend them because they are friendly employees.
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
This place is almost amazing. As SAÇ OCTOBER, they are very good and the employees are very friendly and smiling. I had a hair transplant and you are very satisfied, I definitely recommend it.
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
I recommend this place, the people are very friendly and kind-hearted, we already had my father had a hair transplant, he was very satisfied here, I recommend it.
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
We came to my father for a hair transplant, we were very pleased with the service they provided, they are successful in their job and they give their due, thank you very much to your smiling employees.
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
The other day, my father had a hair transplant. It's a very high quality place. We were very pleased with the staff. Thank you for everything.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
It is a successful place for hair transplantation. Both very effective results are obtained and the employees are very friendly. I definitely recommend it.
SPECIAL SOUNDS
SPECIAL SOUNDS
2023-01-22
I can say that it is a great place for hair transplantation. I liked the service and attention provided.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
They are doing very nice hair transplantation, the staff are very friendly, I am very satisfied, those who want to go can go without hesitation.