Skip links

Non-Surgical Aesthetics

Fibrocell Autologous Fibroblast Treatment

Fibrocell Autologous Fibroblast Treatment

Fibrocell Otolog Fibroplast tedavisi, diğer bir deyişle kök hücre tedavisi, hastanın kendi doku ve hücrelerinden elde edilen, kollajen sentezi yapan fibroplast hücrelerin elde edilip çoğaltılma işlemi sonucunda tekrar hastaya verilerek uygulanan bir tedavi yöntemidir. Kök hücre, tüm hücrelerin öncü hücresi olup kendini yenileyebilme ve diğer hücrelere dönüşebilme özelliklerine sahip hücredir.

Kollajen yapı ne kadar fazla olursa, cildimiz o kadar genç, sıkı ve canlı olacaktır. Cildimizin genç ve güzel olmasını sağlayan yapı taşı kollajendir. fibrocell otolog fibroblast tedavisi, hastanın kendi hücrelerinden elde edilen, bir ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemidir. Kozmetik Dermatoloji ve estetik cerrahi alanında oldukça yaygın bir yöntem olmuştur.

Fibrocell Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Kişinin kulak arkasındaki deriden 3 mm’lik bir biyopsi alınır. Bu parça steril şartlarda ve soğuk zincirle özel laboratuvar ortamına gönderilir. Yaklaşık 1 ay içerisinde kişinin kollajen ve elastin üreten fibroblast dediğimiz hücreleri çoğaltılarak yine soğuk zincirle hekime ulaştırılır. Gönderilmiş olan solüsyon mezoterapi yoluyla ciltteki problemli olan bölgelere uygulanır.

Uygulama Kaç Seans Yapılır?

Uygulama, 2  -3 hafta aralıklarla 3 seans uygulanmaktadır.

Fibrocell Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

  • Kök hücre,
  • Yüz yenileme ve gençleştirme (Facial Rejuvenation),
  • Kırışıklıkların tedavisinde,
  • Sivilce veya suçiçeği gibi rahatsızlıklar sonrası oluşan çukurların doldurulmasında,
  • Yanık, geçirilmiş cerrahi ya da travmaya bağlı oyukluk ve izlerin tedavisinde,
  • Saç dökülmesi tedavisinde,
  • Kapanmayan kronik yaraların tedavisinde

kullanılmaktadır.

Kök Hücre Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  • Uygulamanın en büyük avantajı kişinin kendi hücreleri olduğu için hiçbir alerjik reaksiyon oluşturma riski yoktur. Cildin geleceği için yapılmış bir yatırım olarak düşünülmelidir.
  • Hayvansal materyaller içermemektedir.
  • Diğer yöntemlere göre daha kalıcıdır.

Uygulamanın Etkisi Ne Zaman Görülür?

Hastaya yapılan tedavinin hangi amaçla yapıldığına bağlı olarak değişmekle birlikte, genellikle 2.uygulamadan sonra etkisi görülmeye başlanır.

Fibrocell Kalıcı mıdır?

Uygulama 3-5 sene kadar kalıcı olmakta ve kollajen üretimi devam etmektedir.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
We came for a hair transplant, thank you for the service we received, it is obvious that they are competent at their job, and I recommend them because they are friendly employees.
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
This place is almost amazing. As SAÇ OCTOBER, they are very good and the employees are very friendly and smiling. I had a hair transplant and you are very satisfied, I definitely recommend it.
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
I recommend this place, the people are very friendly and kind-hearted, we already had my father had a hair transplant, he was very satisfied here, I recommend it.
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
We came to my father for a hair transplant, we were very pleased with the service they provided, they are successful in their job and they give their due, thank you very much to your smiling employees.
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
The other day, my father had a hair transplant. It's a very high quality place. We were very pleased with the staff. Thank you for everything.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
It is a successful place for hair transplantation. Both very effective results are obtained and the employees are very friendly. I definitely recommend it.
SPECIAL SOUNDS
SPECIAL SOUNDS
2023-01-22
I can say that it is a great place for hair transplantation. I liked the service and attention provided.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
They are doing very nice hair transplantation, the staff are very friendly, I am very satisfied, those who want to go can go without hesitation.