Skip links

Transplantacija Kose

Tıraşsız Saç Ekimi

Sac Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi (Tıraşsız FUE) Nedir?

Tıraşsız transplantacija kose, son zamanlarda sık sık tercih edilen bir saç ekimi yöntemidir. Uygulamanın yapılacağı bölgeye göre farklı teknikler uygulanabilen saç ekimi tedavisinde genelde saç tıraşı gerekmektedir. Ancak tıraşsız saç ekimi yönteminde adından da anlaşıldığı gibi tıraşa gerek duyulmamaktadır. Hastalar için oldukça konforlu olan bu teknik özellikle ön çizgi ve şakak bölümlerine daha sık uygulanmaktadır. Tıraşsız saç ekiminde kısmi tıraşlı saç ekimi ve tamamen tıraşsız saç ekimi olmak üzere iki teknik bulunmaktadır.

Tıraşsız Saç Ekimi Teknikleri

Tıraşsız saç ekimi tekniklerini aşağıdaki gibi açıklamak mümkündür.

Kısmi (Bölgesel) Tıraşlı Saç Ekimi: Kısmi tıraşlı saç ekimi tekniği 1000 ve 1500 greft ekimi yapılması durumunda uygulanmaktadır. DHI tekniği ile gerçekleştirilen kısmi tıraşlı saç ekiminde iki kulak arasında kalan bölgedeki saçların kesinlikle uzun olması gerekmektedir. Bu sayede donör bölgenin küçük bir kısmında yapılan tıraş kamufle edilmiş olacaktır.   Tam Tıraşsız Saç Ekimi: Tam tıraşsız saç ekimi tekniği saç ekimi yaptırmak isteyen kadınlar ve tıraş yaptırmak istemeyen erkekler için oldukça ideal bir tekniktir. Saç kökünün alındığı bölgede kesinlikle tıraş uygulaması yapılmaz.

Tıraşsız Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?

Tıraşsız saç ekimi kesinlikle deneyim ve bu alanda uzmanlık gerektiren bir tekniktir. Bu nedenle işlemi uygulayacak olan doktorun iyi seçilmesi gerekmektedir. Kişilerin tıraşsız saç ekimi tekniği için uygun olup olmadığına uzman doktorun karar vermesi çok daha iyi olacaktır. Çünkü kimler tıraşsız saç ekimi için uygundur sorusuna verilebilecek net bir cevap bulunmamaktadır.

Tıraşsız Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

Tıraşsız saç ekiminden sonra kişiler ertesi gün sosyal hayatlarına ve günlük rutin işlerine geri dönebilirler. Tıraşsız saç ekiminden sonra bölgede kabuklanma, kızarıklık ve yaralar meydana gelebilir. Bu yaralar yaklaşık 7 ile 10 gün arasında iyileşecektir. Bölgenin iyileşme süreci kişiden kişiye değişmek ile beraber daha hızlı iyileşebilmesi de söz konusudur. Tıraşsız saç ekiminden sonra ekilen saçlar doğal sürecinde uzar. Aynı 3 ile 6 ay içerisinde yavaş yavaş uzayan saçlar 6 aydan sonra daha da yoğunlaşır.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
Došli smo na transplantaciju kose, hvala na pruženoj usluzi, vidi se da su kompetentni za svoj posao, a preporučujem ih jer su ljubazni zaposlenici.
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
Ovo mjesto je kao divna transplantacija kose, jako su dobri i osoblje je jako ljubazno i ​​nasmijano, transplantirala sam kosu i jako ste zadovoljni, svakako preporučujem.
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
Preporučujem ovo mjesto, ljudi su vrlo ljubazni i ljubazni, već smo imali mog oca na transplantaciji kose, bio je jako zadovoljan ovdje, preporučujem.
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
Došli smo kod mog oca na transplantaciju kose, bili smo prezadovoljni uslugom koju su pružili, uspješni su u svom poslu i odaju svoj zasluga, hvala puno vašim nasmejanim zaposlenima.
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
Moj otac je pre neki dan bio na transplantaciji kose.Vrlo kvalitetno mesto.Bili smo prezadovoljni osobljem.Hvala na svemu.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
Uspešno mesto za transplantaciju kose.Postižu se i veoma efektni rezultati i veoma ljubazni zaposleni.Svakako preporučujem.
ÖZEL SESLER
ÖZEL SESLER
2023-01-22
Mogu reći da je odlično mjesto za transplantaciju kose, svidjela mi se usluga i pažnja.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
Rade jako lijepu transplantaciju kose, osoblje je jako ljubazno, jako sam zadovoljan, oni koji zele mogu bez oklijevanja.