Skip links

Hair Transplant

Tıraşsız Saç Ekimi

Sac Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi (Tıraşsız FUE) Nedir?

Tıraşsız hair transplant, son zamanlarda sık sık tercih edilen bir saç ekimi yöntemidir. Uygulamanın yapılacağı bölgeye göre farklı teknikler uygulanabilen saç ekimi tedavisinde genelde saç tıraşı gerekmektedir. Ancak tıraşsız saç ekimi yönteminde adından da anlaşıldığı gibi tıraşa gerek duyulmamaktadır. Hastalar için oldukça konforlu olan bu teknik özellikle ön çizgi ve şakak bölümlerine daha sık uygulanmaktadır. Tıraşsız saç ekiminde kısmi tıraşlı saç ekimi ve tamamen tıraşsız saç ekimi olmak üzere iki teknik bulunmaktadır.

Tıraşsız Saç Ekimi Teknikleri

Tıraşsız saç ekimi tekniklerini aşağıdaki gibi açıklamak mümkündür.

Kısmi (Bölgesel) Tıraşlı Saç Ekimi: Kısmi tıraşlı saç ekimi tekniği 1000 ve 1500 greft ekimi yapılması durumunda uygulanmaktadır. DHI tekniği ile gerçekleştirilen kısmi tıraşlı saç ekiminde iki kulak arasında kalan bölgedeki saçların kesinlikle uzun olması gerekmektedir. Bu sayede donör bölgenin küçük bir kısmında yapılan tıraş kamufle edilmiş olacaktır.   Tam Tıraşsız Saç Ekimi: Tam tıraşsız saç ekimi tekniği saç ekimi yaptırmak isteyen kadınlar ve tıraş yaptırmak istemeyen erkekler için oldukça ideal bir tekniktir. Saç kökünün alındığı bölgede kesinlikle tıraş uygulaması yapılmaz.

Tıraşsız Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?

Tıraşsız saç ekimi kesinlikle deneyim ve bu alanda uzmanlık gerektiren bir tekniktir. Bu nedenle işlemi uygulayacak olan doktorun iyi seçilmesi gerekmektedir. Kişilerin tıraşsız saç ekimi tekniği için uygun olup olmadığına uzman doktorun karar vermesi çok daha iyi olacaktır. Çünkü kimler tıraşsız saç ekimi için uygundur sorusuna verilebilecek net bir cevap bulunmamaktadır.

Tıraşsız Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

Tıraşsız saç ekiminden sonra kişiler ertesi gün sosyal hayatlarına ve günlük rutin işlerine geri dönebilirler. Tıraşsız saç ekiminden sonra bölgede kabuklanma, kızarıklık ve yaralar meydana gelebilir. Bu yaralar yaklaşık 7 ile 10 gün arasında iyileşecektir. Bölgenin iyileşme süreci kişiden kişiye değişmek ile beraber daha hızlı iyileşebilmesi de söz konusudur. Tıraşsız saç ekiminden sonra ekilen saçlar doğal sürecinde uzar. Aynı 3 ile 6 ay içerisinde yavaş yavaş uzayan saçlar 6 aydan sonra daha da yoğunlaşır.

Serkan Sevilgen
Serkan Sevilgen
2023-02-03
We came for a hair transplant, thank you for the service we received, it is obvious that they are competent at their job, and I recommend them because they are friendly employees.
Muhammet Ali Bağcı
Muhammet Ali Bağcı
2023-01-31
This place is almost amazing. As SAÇ OCTOBER, they are very good and the employees are very friendly and smiling. I had a hair transplant and you are very satisfied, I definitely recommend it.
Hamza AB
Hamza AB
2023-01-30
I recommend this place, the people are very friendly and kind-hearted, we already had my father had a hair transplant, he was very satisfied here, I recommend it.
Duygu İyisu
Duygu İyisu
2023-01-26
We came to my father for a hair transplant, we were very pleased with the service they provided, they are successful in their job and they give their due, thank you very much to your smiling employees.
Fatih Bozkurt
Fatih Bozkurt
2023-01-25
The other day, my father had a hair transplant. It's a very high quality place. We were very pleased with the staff. Thank you for everything.
mention masonss
mention masonss
2023-01-23
It is a successful place for hair transplantation. Both very effective results are obtained and the employees are very friendly. I definitely recommend it.
SPECIAL SOUNDS
SPECIAL SOUNDS
2023-01-22
I can say that it is a great place for hair transplantation. I liked the service and attention provided.
MUHAMMED SAMET ETİZ
MUHAMMED SAMET ETİZ
2023-01-22
They are doing very nice hair transplantation, the staff are very friendly, I am very satisfied, those who want to go can go without hesitation.